Agnieszka Chylińska

i

Autor: AKPA

Dni Iławy

Znamy już gwiazdy jakie wystąpią w Iławie 9 lipca

2023-04-11 15:42

To artyści, których iławianie wymieniali w sondażach przeprowadzonych przez Iławskie Centrum Kultury . Na scenie w efekcie pojawią się trzy znane postacie polskiej muzyki rozrywkowej.

Gwiazdami Dni Iławy 2023 będą:

Agnieszka Chylińska

Polska piosenkarka, autorka tekstów, felietonistka, osobowość telewizyjna oraz autorka książek dla dzieci.

W latach 1994–2003 wokalistka zespołu O.N.A., którego twórczość klasyfikowana jest jako pop-rock, hard rock i heavy metal. Nagrania formacji rozeszły się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy, co uplasowało ją w czołówce polskiego rocka. W latach 2003–2006 wokalistka grupy Chylińska, projektu kontynuującego brzmienie z twórczości O.N.A. Od 2009 artystka solowa, wydała cztery albumy studyjne: Modern Rocking (2009), Forever Child (2016), Pink Punk (2018) i Never Ending Sorry (2022). Pierwsze dwa wydawnictwa dotarły do pierwszego miejsca polskiej listy sprzedaży OLiS. Za sprzedaż swoich albumów otrzymała jedną potrójną platynową płytę, jedną platynową i dwie złote.

Laureatka czterech Eska Music Awards, dwóch Superjedynek, Bursztynowego Słowika i Złotej Telekamery. W styczniu 2002 nagrodzona Paszportem „Polityki” za „drapieżny głos, który jest najlepszym instrumentem zespołu O.N.A., za teksty piosenek i niebywałą energię na scenie”.

Grzegorz Hyży

Polski wokalista i autor tekstów, finalista trzeciej edycji programu X Factor.

W kwietniu 2014 wydał debiutancki singel, „Na chwilę”, z którym dotarł do pierwszego miejsca polskiego zestawienia airplay[5]. Piosenkę umieścił na pierwszym albumie studyjnym, zatytułowanym Z całych sił, wydanym 27 maja 2014[6] oraz współtworzonym i współprodukowanym przez Bartosza „Tabba” Zielonego[7]. 18 czerwca 2015 otrzymał tytuł Ambasadora Miasta Gniezna[8], przyznany przez Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza.

12 maja 2017 wydał swój drugi album studyjny pt. Momenty. Płytę promował czterema singlami: „Pod wiatr”, „O Pani!”, „Noc i dzień” i „Niech pomyślą, że to ja”. W tym samym roku nagrał w duecie z Kayah singiel „Podatek od miłości”, który został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej filmu o tym samym tytule. W 2018 był jednym z trenerów dziewiątej edycji programu TVP2 The Voice of Poland.

Michał Szczygieł

Polski piosenkarz autor tekstów i kompozytor.

Finalista programu The Voice of Poland (2017). Wydał jeden album studyjny Tak jak chcę (2021). Popularność przyniosły mu przeboje „Nic tu po mnie”, „Spontan” i „Adrenalina”. Zdobył jeden certyfikat złoty, dwa certyfikaty podwójnie platynowej płyty i jeden certyfikat poczwórnie platynowej płyty według ZPAV.

Koncerty odbędą się w niedzielę, 9 lipca 2023 r. od godz. 19:00 na boisku przy stadionie miejskim.

Po raz pierwszy w historii impreza będzie biletowana.

  • - bilety z Iławską Kartą Mieszkańca - 5 zł,
  • - bilety bez Iławskiej Karty Mieszkańca - 15 zł.
plakat

i

Autor: arch. organizatora

Arcytrudny QUIZ dla fanów Igrzysk Śmierci! Sprawdź, jak dobrze je pamiętasz!

Pytanie 1 z 10
Co oznacza imię "Katniss"?