granat iława

i

Autor: KPP Iława Znaleźli pocisk w iławskim lesie! Pozostałości po wojnie nadal niebezpieczne

Znaleźli pocisk w iławskim lesie! Pozostałości po wojnie nadal niebezpieczne

2021-04-21 10:30

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Został on znaleziony przy wejściu do jednego z iławskich lasów. Niewybuch zabrali saperzy z JW. z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany, o odnalezieniu przy wejściu do jednego z iławskich lasów przedmiotu przypominającego swym wyglądem niewybuch.

Na miejsce przyjechali policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którzy oświadczyli, że jest to część granatu moździerzowego kal. 105 mm z materiałem wybuchowym oraz zapalnikiem.

Przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej. Do czasu zabrania przez saperów z JW z Lidzbarka Warmińskiego pocisk pilnowali policjanci. Niebezpieczne znaleziska w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.

granat iława caly

i

Autor: KPP Iława

Policja przypomina

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.

Sonda
Czy myślisz, że Rosja planuje wojnę?
Nowoczesny skaner będzie prześwietlać pociągi