niewybuchy iława

i

Autor: KPP Iława

Znaleziono 10 granatów z czasów II Wojny Światowej

2020-03-27 13:27

Policjanci z Iławy zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchów. Zostały one znalezione przez mieszkańca gminy Iława na terenie iławskiego lasu.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany, iż mieszkaniec gminy Iława znalazł przedmioty przypominające swym wyglądem niewybuchy - wyjaśnia Joanna Kwiatkowska, rzecznik iławskiej policji. -  Zgłaszający dodał, że znajdują się one na terenie iławskiego lasu. Na miejsce przyjechali policjanci z rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Ustalili, że to 10 granatów moździerzowych kal. 81 mm. Przedmioty te najprawdopodobniej pochodzą z czasów II wojny światowej.

Do czasu zabrania przez saperów z Lidzbarka Warmińskiego granatów będą pilnować iławscy policjanci . Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.

Przypominamy !

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.

niewybuchy iława

i

Autor: KPP Iława