schronisko iława

i

Autor: UM Iława

Szykuje się remont w iławskim schronisku dla zwierząt. Co się zmieni?

2020-10-01 13:19

Remont kojców, przebudowa i rozbudowa budynków schroniska czy nowe gabinety - to plany władz Iławy związane z lokalnym przytuliskiem. Inwestycja rozpocznie się od remontu zadaszenia w 15 kojcach. Więcej na ten temat czytaj na ESKA Iława.

Jednym z największych problemów schronisku jest zadaszenie w kojcach dla psów, które osłaniało jedynie jego część - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski. - Skutek był taki, że podczas deszczu część psów po prostu mokła a latem narażona była na bezpośrednie oddziaływanie słońca. Teraz to się zmieni.

W październiku ruszą prace remontowe nad boksami dla zwierząt. Wyremontowanych zostanie 5 kojców w prawej części schroniska oraz 10 w środkowej części. Zostanie także wyremontowana izolatka. Zostanie odgrzybiona, oczyszczona i pomalowana farbą odporną na grzyby. Dodatkowo wykonana zostanie mikrowentylacja tego pomieszczenia. Koszt to 15 tys. zł. Zakończenie remontu planowane jest na koniec października tego roku.

Czyja to łapa? Spróbuj rozpoznać, do jakiego zwierzaka należy

Pytanie 1 z 13
Na początek coś prostego. Słodkie łapki należą do...
Kot

W planach jest także przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku schroniska wraz z połączeniem go z istniejącym budynkiem kociarni. Nowy budynek, który ma zostać wkrótce zaprojektowany, będzie dwukondygnacyjny. Zgodnie z projektem, na parterze znajdą się pomieszczenia do wydawania zwierząt ze schroniska, izolatka, gabinet zabiegowo-weterynaryjny, boksy dla zwierząt z wybiegami, kuchnia, wybieg dla kotów. Na piętrze natomiast pomieszczenia socjalne, sanitariaty i pomieszczenia techniczne. Gabinet zabiegowy, który jest w planach, znacznie ułatwiłby pracę w schronisku.

- Na tę chwilę brakuje opieki weterynaryjnej na miejscu, psy i koty każdorazowo muszą być transportowane do specjalistów. To nie tylko koszty za dojazd, ale też ogromny stres dla zwierzaków - mówi Mariola Figurska pracownik Wydziału UMK w Urzędzie Miasta Iławy.

Ponadto w planach rozbudowy schroniska jest zagospodarowanie terenu, tj. utworzenie ciągu pieszo-jezdnego, boksów dla psów z wszystkimi przyłączami. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej.

Potrzebę rozbudowy schroniska w Iławie widzieliśmy od dawna, niestety wciąż brakowało środków na to zadanie. Mam nadzieję, że kosztorys, który teraz powstanie nie przekroczy naszych możliwości finansowych- wyjaśnia burmistrz. Rozbudowa ma też duże znaczenie w kontekście prawdopodobnych zmian, o których obecnie dużo się mówi w mediach. Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt wskazuje na minimalne gabaryty kojca dla zwierząt uzależnionych od jego wysokości w kłębi . Jeśli ustawa wejdzie w życie, schronisko w Iławie trzeba będzie nieco przeorganizować. Musimy być na to gotowi

NIE KUPUJ! ADOPTUJ! Jeżeli los czworonogów nie jest Wam obojętny, kochacie psy lub koty i jeśli macie minimalne warunki do tego, aby zapewnić jednemu z nich dom, zgłoście się do iławskiego schroniska i adoptujcie. One odpłacą się Wam swoją ogromną miłością i oddaniem prosto z serca. Śledźcie profil na Facebooku OTOZ Animals Schronisko Iława, gdzie na bieżąco publikowane są informacje o zwierzętach przeznaczonych do adopcji. Prowadzenie Schroniska w Iławie jest współfinansowane przez Gminę Miejskiej Iława. Podmiotem zarządzającym jest Stowarzyszenie OTOZ Animals Rzemieślnicza 2, 84-207 Bojano tel.+58 5504373 mail: biuro@otoz.pl, www.ilawa.otoz.pl

Edycie Górniak nie spodobało się, jak nazwał ją Michał Szpak [WIDEO]