znicze

i

Autor: pixabay Zmiany organizacji ruchu na Wszystkich Świętych przy cmentarzach w Iławie

Zmiany organizacji ruchu na Wszystkich Świętych przy cmentarzach w Iławie

2022-10-28 9:07

Wiele osób udaje się na groby swoich najbliższych na miejscowe cmentarze ale wielu też decyduje się na pokonanie setek kilometrów, by zapalić znicz na rodzinnych grobach. W tym czasie policja rokrocznie obserwuje zwiększone natężenie ruchu zarówno pieszych jak i pojazdów. W okolicach iławskich cmentarzy wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu.

Wzmożone działania zaplanowane zostały w okresie już od 28 października do 2 listopada, a więc od piątku do środy włącznie. W piątek (28.10.2022) policjanci drogówki w całym kraju rozpoczną działania prewencyjno – kontrolne związane z przypadającym na początku listopada świętem. W związku z tym, że wolny od pracy świąteczny dzień przypada we wtorek, część osób wykorzysta to, by zrobić sobie „długi weekend”, który zechcą wykorzystać na to, by odwiedzić swoich bliskich w odległych miejscach.

Apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie wszelkich środków ostrożności,  w szczególności podczas przejeżdżania przez oznakowane przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów, ponieważ każde zdarzenie z udziałem pieszego bądź kierującego jednośladem  niesie za sobą bardzo poważne skutki w postaci osób rannych oraz zabitych.

Zmiana organizacji ruchu drogowego w dniach od 31 października do 3 listopada 2022 r.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu pieszego i samochodowego w obrębie cmentarza komunalnego przy ulicy Ostródzkiej w Iławie, dnia 31 października 2022 r. od godz.18:00 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu drogowego:

  • W pasie drogowym drogi krajowej nr 16 na ulicy Kościuszki w okolicach rzeki Iławka  będą ustawione znaki B-21 tzn. (zakaz skrętu w lewo jadąc od strony Olsztyna oraz zakaz skrętu w prawo poruszając się od strony ulicy Niepodległości) uniemożliwiające wjazd na cmentarz od strony starego młyna.
  • Dojazd do parkingu dolnego przy ogrodach działkowych umożliwiony będzie od ul. Rzemieślniczej.
  • Dodatkowo na ulicach Aleja Jana Pawła II oraz Ziemowita na odcinkach przyległych do cmentarza przy ulicy Ostródzkiej zostanie zniesiony dotychczasowy zakaz zatrzymywania się poprzez zasłonięcie istniejących znaków pionowych.

Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu drogowego odbędzie się w dniu 03.11.2022 r. do godz. 7:00.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Prof. Malicki o kolejnej fali migracji Ukraińców do Polski. Będzie większa niż w marcu?

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?