Zmiana na stanowisku komendanta komisariatu policji w Lubawie [ZDJĘCIA]

2021-06-04 12:27

W Komisariacie Policji w Lubawie nastąpiła zmiana na stanowisku komendanta jednostki. Szefem lubawskich policjantów został asp. szt. Roman Gancarz - dotychczasowy specjalista w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, natomiast podinsp. Artur Sibilewski odszedł na zasłużoną emeryturę.

Na początku tygodnia odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Komisariatu Policji w Lubawie podinsp. Artura Sibilewskiego, który po prawie 30 latach odszedł na zasłużoną emeryturę.  

Podinsp. Artur Sibilewski prawie 30 lat służył w Policji, z czego przez ostatnich 17 lat związany był z Komisariatem Policji w Lubawie pracując na stanowisku komendanta komisariatu. Jego życie zawodowe było głównie związane z pionem kryminalnym, początkowo w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, a 4 lata później w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym iławskiej komendy policji następnie w Zespole do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

Słowa podziękowania pod adresem odchodzącego komendanta padły zarówno ze strony Komendanta Powiatowego Policji w Iławie podinsp. Waldemara Pankowskiego jak i Burmistrza Lubawy Macieja Radtke i Wójta Gminy Lubawa Tomasza Ewertowskiego. Panowie podziękowali odchodzącemu komendantowi za 17 lat służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Lubawa.

Dzień później (1.06) Komendant Powiatowy Policji w Iławie przywitał nowego Komendanta Komisariatu Policji w Lubawie asp. szt. Romana Gancarza. Jak podkreślił podinsp. Waldemar Pankowski szef iławskich policjantów, jest on doświadczonym policjantem, który od prawie 22 lat służy w Policji, a od wielu lat mieszka w Lubawie, więc bardzo dobrze zna miasto i główne zagrożenia bezpieczeństwa. W tej uroczystości oprócz szefa iławskiej Policji udział wzięli również Burmistrz Lubawy i Wójt Gminy Lubawa.

Z uwagi na trwającą pandemię uroczyste spotkania przeprowadzone zostały z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Te hity mieli zaśpiewać inni artyści. Będziecie zaskoczeni!