agata barwinska

i

Autor: Sailing Energy / FFVOILE

Złotko z Iławy ma kolejne... złoto! Brawo Agata Barwińska! [WIDEO]

2022-05-02 12:50

Agata Barwińska (MOS SSW Iława) w klasie ILCA 6 oraz Dominik Buksak (AZS AWFiS Gdańsk) i Szymon Wierzbicki (OŚ AZS Poznań) w klasie 49er okazali się najlepsi w regatach French Olympic Week. Od poniedziałku w Hyeres ścigało się ponad 800 żeglarzy.

Agata Barwińska, która zwycięstwo zapewniła sobie już w piątek, przed sobotnim podwójnie punktowanym wyścigiem medalowym, wyprzedziła 64 rywalki.

W ostatnim wyścigu wystartowałam na luzie i zajęłam szóste miejsce. Starałam się płynąć swoim tempem, trochę z boku, aby nie przeszkadzać innym zawodniczkom w walce o ich pozycje. Wygrałam French Olympic Week i bardziej szczęśliwa nie mogłabym być. Forma jest, nie tylko się utrzymuje, ale rośnie, a ten wynik to dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy, które w listopadzie odbędą się na tym samym akwenie – przyznała aktualna wicemistrzyni świata i mistrzyni Starego Kontynentu.

W klasie 49er wygrali Buksak i Wierzbicki, którzy po inauguracyjnym dniu zajmowali pierwszą lokatę i pozycji lidera nie oddali do końca zawodów. Ten duet połowę z 16 wyścigów zakończył w czołowej trójce, a cztery razy zameldował się pierwszy na mecie.

Biało-czerwoni znajdują się w tym roku w bardzo dobrej dyspozycji, bowiem w lutym okazali się najlepsi w regatach Portugal Grand Prix, a w marcu w Pucharze Świata o Trofeum Księżniczki Zofii na Majorce.

Przez całe regaty zachowywaliśmy spokój i byliśmy świadomi naszych umiejętności. Podejmowaliśmy dobre decyzje, słuchaliśmy trenera. Cieszy, że potrafiliśmy wyjść obronną ręką z trudnych sytuacji, kiedy musieliśmy odrabiać straty. Jesteśmy dumni, że polskie załogi to ścisła światowa czołówka, a wspólne zajęcia podnoszą poziom wszystkich duetów. Teraz przed nami treningi na olimpijskim akwenie w Marsylii, potem przenosimy się do Kilonii, a kolejna duża impreza to mistrzostwa świata w duńskim Aarhus – skomentowali triumfatorzy.

We Francji rywalizowało 61 załóg. Ósme miejsce przypadło Mikołajowi Staniulowi i Jakubowi Sztorchowi (AZS AWFiS), a dziewiąte Łukaszowi Przybytkowi (AZS AWFiS) i Jackowi Piaseckiemu (OŚ AZS Poznań).

W klasie 49erFX pierwszą „10” zamknęły Aleksandra Melzacka (YKP Gdyni) i Sandra Jankowiak (OŚ AZS Poznań).

Wśród kobiet w klasie iQFoil druga była Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a dziewiąta jej klubowa koleżanka Maja Kuchta. U panów w czołowej „10” znalazło się trzech polskich deskarzy, ale żaden nie zdołał uplasować się na podium. Czwartą lokatę wywalczył Maciej Rutkowski (OŚ AZS Poznań), piątą Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia), a 10. Michał Polak (GKŻ Gdańsk).

W klasie Formula Kite na ósmym miejscu sklasyfikowana została Julia Damasiewicz (OŚ AZS Poznań), a na 17. Maksymilian Żakowski (MKR Tramp Mielno). (PAP)

QUIZ. "Lalka" Bolesława Prusa. Jak dobrze znasz maturalną klasykę?

Pytanie 1 z 10
Na której wojnie Wokulski zbił fortunę?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!