Złota Tarka 2023

i

Autor: eka

Złota Tarka 2023 - dzień pierwszy. Poznaliśmy laureatów konkursu

2023-08-12 10:49

Do późnych godzin wieczornych Iławianie i turyści bawili się przy dźwiękach jazzu tradycyjnego. Za nami pierwszy dzień Old Jazz Meeting Złota Tarka 2023.

Najpierw paradę jazzową ze Starego Miasta do amfiteatru im. Louisa Armstronga poprowadził zespół The Warsaw Dixilanders. Następnie w amfiteatrze położonym nad Małym Jeziorakiem odbył się konkurs o nagrodę Złotej Tarki. Wzięło w nim udział troje solistów i dwa zespoły. 

Nagroda dla zespołu i Tytuł Laureata Złotej Tarki 2023 r w postaci statuetki oraz kwoty w wysokości 9 tys. zł brutto trafiła do South Silesian Brass Band.

Dodatkowo przyznano za aranżacje specjalne wyróżnienie w kwocie 2 tys. zł Maciejowi Walczyńskiemu z zespołu Jazz Dreamers.

Nie przyznano Nagrody dla solisty i Tytułu Indywidualnego Laureata Złotej Tarki 2023 w postaci statuetki oraz kwoty w wysokości 3 tys. zł.

Wyróżniono ex aequo dwóch solistów: Annę Nowik i Michała Pijewskiego, przyznając każdemu po 1500 zł. Za udział wręczono Karolinie Micor kwotę 500 zł.

Zespół South Silesian Brass Band wystąpi w sobotę.

Statuetki wykonał artysta spod Iławy, Rafał Szulc.

Następnie piosenki komponowane przez lata przez Jerzego Dudusia Matuszkiewicza zaśpiewała Joanna Knitter w towarzystwie legendarnego zespołu Take It Easy Przemysłąwa Dyakowskiego. Na zakończenie wieczoru w amfiteatrze wystąpił band pojawiający się w Iławie regularnie, czyli Barrelhouse Jazz Band. Konferansjerem tradycyjnie już był Paweł Sztompke. Jednak wieczór zakończył się w pobliskim parku przy fontannie z żabą, gdzie bal jazzowy poprowadził The Warsaw Dixilanders.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

ESKA Summer City w Galerii Katowickiej

QUIZ z wiedzy o kobietach. Co wiesz o płci żeńskiej? Test nie tylko dla mężczyzn

Pytanie 1 z 10
Kiedy Polki uzyskały prawa wyborcze?