Dzień Ziemi w Iławie

Zielono w przedszkolu, zielono przy iławskich chodnikach i ulicach

2024-04-23 11:29

Wiosna sprzyja wielu pro-ekologicznym działaniom, z okazji Dnia Ziemi w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Iławie zorganizowany został II Przegląd Ekologiczny, z kolei przy chodnikach i na grządkach miejskich pojawiło się więcej roślinek.

22 kwietnia, w Dzień Ziemi przedszkolaki z Iławy postanowiły pokazać dorosłym jak ważna jest troska o naszą planetę!

W Przedszkolu Miejskim nr 6 w Iławie zorganizowano II Przegląd Ekologiczny, podczas którego przedszkolaki z wszystkich przedszkoli miejskich zaprezentowały swoje talenty i wybrzmiał ich głos w obronie naszej planety.

Przegląd otworzyła dyrektor Przedszkola nr 6 pani Danuta Kołecka, a w wydarzeniu udział wzięła także Dorota Kamińska I Zastępca Burmistrza Miasta Iławy oraz Renata Kamińska dyrektor Iławskiego Centrum Usług Wspólnych, które pogratulowały dzieciom wspaniałych występów z ważnym przesłaniem, a paniom opiekunkom przygotowania wyjątkowych scenografii i kostiumów.

- Najmłodsi iławianie dali nam przykład, jak powinniśmy na co dzień troszczyć się o nasze środowisko tak, aby harmonia i równowaga w naturze były zachowane. Wspaniałe piosenki, ogromny entuzjazm, tańce, inscenizacje i przepiękne kreacje oraz scenografie przygotowane przez panie opiekunki sprawiły, że każdy występ był absolutnie wyjątkowy i zawierał przesłanie: DBAJMY O NASZĄ ZIEMIĘ - zauważają władze miasta.

Przy ulicach i chodnikach w Iławie przybyło drzew i roślin

Wystartowała akcja sadzenia drzew różnych gatunków, takich jak buki, dęby, graby, jarzęby, klony, lipy i piękne wiśnie. Razem aż 133 sztuk drzew.Nowe rośliny można już podziwiać m.in. przy:

  • Placu Iławskich Kolejarzy,
  • Ulicach Westerplatte, Konopnickiej, Skłodowskiej,
  • 1 Maja, Jana III Sobieskiego, Ostródzkiej,
  • Nowym terenie rekreacyjno-wypoczynkowym przy ul. Kopernika.

Za realizację zlecenia odpowiada firma Viridis sp. z o.o.

Kultowa sieć sklepów znika z Polski! Padła data zamknięcia ostatniego sklepu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Quiz. Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Sprawdź, czy dasz radę zdać

Pytanie 1 z 10
Głównym bohaterem „Opowieści wigilijnej” jest: