Zielone Laboratorium Lafarge

i

Autor: Lafarge/FleishmanHillard Najciekawsze Zielone Laboratorium nagrodzą sprzętem elektronicznym i lasami w słoikach!

Zgłoś szkołę i klasę do Zielonego Laboratorium. Za najfajniejsze lekcje będą nagrody!

2021-02-26 11:23

22 lutego wystartowało Zielone Laboratorium Lafarge – bezpłatny ogólnopolski program Fundacji Lafarge WSPÓLNIE skierowany do szkół podstawowych. W ramach programu szkoły otrzymają dostęp do zasobów edukacyjnych o tematyce ekologicznej dla uczniów z klas IV-VI. Dla najbardziej zaangażowanych czekają nagrody!

Fundacja Lafarge WSPÓLNIE zaprasza szkoły podstawowe z całej Polski do udziału w bezpłatnym programie ekologicznym. Nauczyciele uczestniczący w Zielonym Laboratorium Lafarge otrzymają trzy scenariusze lekcji dotyczące najważniejszych zagadnień środowiskowych: jakości powietrza, oszczędzania wody i segregacji odpadów. Do każdej lekcji przygotowano zestaw narzędzi edukacyjnych – materiały video, pomysły na pracę projektową i dyskusję w grupie, a także propozycje praktycznych zadań domowych.

- Dbałość o środowisko to kluczowy obszar naszej działalności. Dlatego dostrzegając potrzebę edukacji na temat zmian klimatycznych i wpływu człowieka na otoczenie, opracowaliśmy pilotażowy program ekologiczny Zielone Laboratorium Lafarge. Chcemy dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniami i w ten sposób pragniemy wesprzeć kształtowanie proekologicznych postaw już od najmłodszych lat – mówi Łukasz Ludwisiak, Kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju Lafarge w Polsce.

Program został opracowany przez doradcę metodycznego w porozumieniu z ekspertami Lafarge w taki sposób, by uczniowie mogli z łatwością przyswoić wiedzę na temat ochrony środowiska. Pierwszy scenariusz pomoże dzieciom zrozumieć jak można ograniczyć emisję CO2 poprzez odpowiedni dobór transportu, oszczędne ogrzewanie mieszkań czy spożywanie sezonowych produktów. Kolejny zestaw materiałów omawia sposoby oszczędzania wody, a program ostatniej lekcji pozwoli na zapoznanie się m. in. z cyklem życia śmieci i zasadą 4R - Refuse, Reduce, Reuse, Recycle (Odrzuć, Zmniejsz, Użyj ponownie, Odzyskaj) i jej stosowaniem w przypadku konkretnych produktów.

Czeka sprzęt elektroniczny i lasy w słoikach!

W ramach programu odbędzie się również konkurs dla najbardziej zaangażowanych nauczycieli i uczniów. Klasy, które zaprezentują, jak wdrażają działania proekologiczne w codziennym życiu mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Szczegóły dotyczące regulaminu konkursu można znaleźć na stronie.

- Zielone Laboratorium Lafarge to zestaw przekrojowych materiałów edukacyjnych w pełni dostosowany do realiów zdalnego nauczania. Dzięki temu można skutecznie wykorzystać zaproponowane w nim rozwiązania edukacyjne w obecnych warunkach. Zachęcamy więc szkoły do wzięcia udziału w programie oraz do zgłaszania prac do konkursu. Szkoła, która najlepiej zaprezentuje efekty działań dydaktycznych o ekologii otrzyma nagrody, w tym m.in. 65-calowy monitor interaktywny wraz z aplikacją edukacyjną. Na zwycięskiego nauczyciela czeka również tablet, a na 30 uczniów – specjalnie przygotowane lasy w słoikach – podkreśla Zuzanna Tkacz, Specjalista ds. Projektów Fundacji.

Fundacja Lafarge WSPÓLNIE od 2016 roku realizuje długofalowe programy mające na celu rozwój społeczności lokalnych oraz projekty na rzecz edukacji, zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, poprawiające przestrzeń lub infrastrukturę, a także promujące ochronę środowiska. Dzięki fundacji zostały zorganizowane także warsztaty edukacyjne dla dzieci połączone z konkursem "Drugie życie śmieci - stwórz Eko Zabawkę” oraz konkurs plastyczny dla najmłodszych w celu budowania świadomości młodego pokolenia o recyklingu. Działania fundacji WSPÓLNIE na rzecz ludzi i społeczności to jeden z filarów realizacji celów zrównoważonego rozwoju Lafarge w Polsce.

Zielone Laboratorium Lafarge

i

Autor: Lafarge/FleishmanHillard Najciekawsze Zielone Laboratorium nagrodzą sprzętem elektronicznym i lasami w słoikach!
Sonda
Powrót do szkoły po Wielkanocy - powinien nastąpić?
24-latka okradła dziecko! Wszystko nagrała ukryta kamera