Żeglarze dla Marka

i

Autor: archiwum prywatne

REGATY

Żeglarze przeciw białaczce - tym razem charytatywne regaty dla "Słonia"

2023-07-20 20:36

Pod pseudonimem "Słoniu" kryje się Marek Klinicki, wieloletni pracownik Iławskiego Centrum Kultury. Regaty, które odbędą się w najbliższy weekend, mają na celu zebranie funduszy na jego rehabilitację.

Zapraszamy na X Regaty Charytatywne "ŻEGLARZE WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE" o Puchar Dyrektora ICSTiR.

W tym roku podczas aukcji zbierane będą fundusze na pomoc w rehabilitacji iławianina Marka Klinickiego. Marek "Słoniu" człowiek, który kochał książki i rozmowy z ludźmi, dziś nie czyta i nie komunikuje się tak, jak by tego bardzo chciał.

Powikłania zabrały moce

Marek przeszedł planowaną operację tętniaka aorty w listopadzie 2022 roku. Powikłaniem po operacji był udar niedokrwienny mózgu, który przeszedł 12 dni po zabiegu. Spowodował on niedowład prawostronny, afazję mieszaną, uszkodzenie narządu wzroku. Obecnie obszarem wymagającym nadal intensywnej rehabilitacji jest mowa, pamięć, czytanie, pisanie, widzenie i narząd ruchu. Marka pasją od zawsze były książki, kino i rozmowy z ludźmi…

Jak mówią jego bliscy i przyjaciele: - Chcemy zrobić wszystko, aby mógł wrócić do swojego „starego” życia, na tyle, na ile jest to możliwe. Zebrane środki są przeznaczone na rehabilitację logopedyczną, ruchową i optometryczną. Stan Marka bardzo długo określany był jako stan zagrożenia życia, ale jego wielka wola życia i pomoc wielu niezwykłych lekarzy, przyjaciół i rodziny pozwoliły mu stanięcie na nogi.

Długa droga przed Markiem

Dziś głównym problemem dla Marka jest bariera komunikacyjna. Przed Markiem długa droga, ale jest do niej gotowy, co udowodnił przez ostatnie miesiące.

Regaty odbędą się w dniach 22-23 lipca 2023 i będą II ELIMINACJĄ ŻEGLARSKIEGO PUCHARU JEZIORAKA 2023. Zawodnicy rywalizować będą w klasach T1, T2, T3, OPEN/OMEGA, SLOW/OLD TIMER, TWISTER, SATURN.

Markowi Klinickiemu można także pomóc za pośrednictwem Fundacji Złotowianka: Marek Klinicki K/440

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Szczeciński marynarz wystroił się na "Żagle 2022"

Miasta w Polsce. Quiz sprawdzi, ile naprawdę wiesz o największych z nich

Pytanie 1 z 6
W którym mieście wykonano to zdjęcie?
hala mirowska