Zielona Ławeczka-konkurs

i

Autor: zielonalaweczka.pl

Zbierz sąsiadów i powalczcie o ławeczkę oraz kasę na zieleniec!

2020-02-25 15:54

Rusza kolejna edycja konkursu ogólnopolskiego, w którym można zdobyć pieniądze na stworzenie zieleńca przed waszym blokiem.

Władze Iławy kolejny rok z rzędu zachęcają by zebrać sąsiadów, stworzyć projekt zieleńca, enklawy zieleni lub zielonego wystroju fragmentu osiedla. Macie szansę na zdobycie grantu w wysokości do 1200 zł i nagrody rzeczowej w postaci ławki parkowej.

ZIELONA ŁAWECZKA to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini ogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań. Angażując mieszkańców chcemy pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami - wystarczą tylko chęci i dobry pomysł. - czytamy na stronie organizatora.

Maksymalna wysokość grantu wynosi 1650 zł.
Na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów maksymalnie 1200 zł.
Każdy zaakceptowany projekt otrzyma również ławkę parkową (koszt 450 zł - jej wartość wliczona jest w kwotę grantu) do ustawienia w odnowionym miejscu.

Wystarczy stworzyć projekt, zarejestrować go do 17 maja. Więcej szczegółów a nawet pomysły na realizację, znajdziecie na zielonalaweczka.pl