ulica dworcowa

i

Autor: UM Iława

remonty ulic

Zamykają Dworcową w Iławie na kilka miesięcy. To będzie kompletny remont [AUDIO]

2023-03-31 11:16

Od 3 kwietnia 2023 roku, zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów i pieszych ulica Dworcowa w Iławie. Z powodu remontu zmieni się też rozkład jazdy autobusów. Posłuchajcie również o pracach zaplanowanych na ulicy Łąkowej oraz Gospodarskiej.

Utrudnienia związane są z rozpoczętą realizacją inwestycji pn. „Poprawa dostępności komunikacyjnej poprzez budowę dróg na terenie miasta Iławy”, której jedną z części jest budowa ulicy Dworcowej z ciągiem pieszo-rowerowym.

W skład zadania wchodzą trzy ulice: Dworcowa, Łąkowa i Gospodarska - mówi Mirosław Ruczyński, inspektor w wydziale planowania inwestycji i monitoringu Urzędu Miasta w Iławie. - Na ulicy Dworcowej zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa, ścieżka rowerowa z asfaltu, chodniki po obu stronach i sieci kanalizacji deszczowej, wodociągowej, powstanie nowe oświetlenie LED-owe. Z uwagi na bardzo dużą różnicę poziomów tej ulicy, są potrzebne bardzo głębokie wykopy, sięgające nawet 5 metrów. Takie wykopy wymagają strefy ochronnej i musimy zamknąć całą ulicę dla ruchu. Na czas remontu nie będą tędy mogły jeździć także autobusy i musi być wprowadzona korekta rozkładu - powiedział Radiu Eska Mirosław Ruczyński z UM Iława.

Prace budowlane na ulicy Dworcowej potrwają 3-4 miesiące. Powinny zostać zakończone w okresie wakacyjnym.

Po zakończeniu remontu Dworcowej, szerzej zakrojone prace przeniosą się prawdopodobnie w maju na ul. Łąkową, potem na ulicę Gospodarską. Cała inwestycja trzech ulic, ma być zrealizowana do lutego przyszłego roku.

Inwestycje zostały dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład - program inwestycji strategicznych, edycja II. Cała inwestycja to koszt 8.112.215,31 zł, dofinansowanie 7.706.604,54 zł. Wkład własny miasta, to 405.610,77 zł. Wykonawcą jest firma IPB Exim z Iławy.

O pracach na wszystkich ulicach w ramach projektu, posłuchacie w rozmowie z urzędnikiem:

O remoncie ulic Dworcowej, Łąkowej i Gospodarskiej - Mirosław Ruczyński z Urzędu Miasta w Iławie
Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu

ARCYTRUDNY quiz o... Muminkach! Sprawdź swoją wiedzę z dzieciństwa!

Pytanie 1 z 10
Buka w języku szwedzkim to: