spichlerz

i

Autor: arch. UM Ostróda

Zamiast jednego spichlerza będą trzy. Nowa inwestycja w Ostródzie

2020-05-22 13:29

Władze Ostródy zdecydowały o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego terenu cypla przy jeziorze Drwęckim. Obecnie przewiduje się tam świadczenie usług turystycznych. Zmiana planu pozwoli postawić m.in. budynki mieszkalne.

Do lat 90-tych ubiegłego wieku stał w tym miejscy duży spichlerz. Zbudowany został na przełomie XIX i XX wieku. Ze względów bezpieczeństwa musiał jednak zostać rozebrany. Obecnie miejsce po nim nie jest zagospodarowane. Pomysł na to by to zmienić ma firma Jota Group. Chce postawić w tym miejscu trzy budynki mieszkalne z funkcją usługową. Będą one stylizowane wizualnie na wzór dawnego spichlerza.

Na sesji Rady Miasta Ostróda podjęto właśnie decyzję o wszczęciu procedury zmiany planu przestrzennego, tak by inwestycja mogła dojść do skutku. Przedsięwzięcie ruszyło, bo firma wreszcie uzyskała opinię konserwatora zabytków. Przy okazji dokonano kilku zmian w projektach.

-  Planowane jest zbudowanie kompleksu 3 budynków mieszkalnych o tej samej wysokości, ale różnej wielkości, w oparciu o model dawnego spichlerza - informują przedstawiciele Jota Group. - Po konsultacjach z konserwatorem postanowiono rozjaśnić ich kolorystykę, co wcześniej sugerowali też niektórzy radni. Zmiany i projekty wyglądu całości będą jeszcze konsultowane z władzami miasta.

Termin rozpoczęcia inwestycji nie jest jeszcze znany.

spichlerz

i

Autor: arch. UM Ostróda

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
COŚ DOBREGO #21