Zamiast 998 - numer 112. Iławska straż pożarna przygotowuje się do przełączenia

2021-04-22 11:00

W sali konferencyjnej komendy powiatowej państwowej straży pożarnej odbyło się spotkanie robocze dotyczące planowanego przeniesienia numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Przełączenie numeru nastąpi w połowie maja.

W specjalnym spotkaniu przed wielkim przepięciem numerów, uczestniczyli pracownicy wydziału operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie oraz pracownicy i dyspozytorzy WCPR Olsztyn.

Z ramienia komendanta powiatowego w spotkaniu udział brali funkcjonariusze wydziału operacyjnego, stanowiska kierowania oraz jednostki ratowniczo – gaśniczej. Ze względu na zachowanie reżimów sanitarnych większość wyznaczonych do udziału w spotkaniu funkcjonariuszy uczestniczyła w odprawie w formie zdalnej wideokonferencji.

Przeniesienie numeru alarmowego w powiecie Iławskim nastąpi 13 maja o godz. 13.00

W związku z tym iławska straż pożarna informuje:

- Po dokonaniu przeniesienia numeru nie będzie możliwości bezpośredniego kontaktu z dyżurnym stanowiska kierowania komendanta powiatowego (tak jak do tej pory) poprzez numer 998 oraz nie będzie możliwości przełączenia rozmowy z nr 998 do komendy powiatowej PSP w Iławie - mówi Krzysztof Rutkowski, rzecznik straży pożarnej w Iławie.

Docelowo w całym kraju, numery wszystkich służb ratunkowych będą przepinane do wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego 112.

Sonda
Dzień Ziemi 2021 - czy Twoim zdaniem edukacja klimatyczna powinna być obowiązkowym przedmiotem w szkole?
Olsztyn. Policja eskortowała rodzącą kobietę do szpitala. Zdążyli w ostatniej chwili