przemoc domowa pobicie

i

Autor: Pixabay Zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania dla agresora

Zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania dla agresora

2021-10-27 12:13

Wracamy do sprawy przemocy domowej i interwencji policyjnej po pobiciu do krwi kobiety przez 46-latka. Iławska prokuratura nałożyła tak zwane środki zapobiegawcze na agresora, który "chciał nauczyć czegoś" swoją partnerkę.

Jak rozpoznać prawdziwy żółty ser?

Wobec agresywnego mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną i nakazem opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Podczas osadzania w policyjnej celi mieszkaniec Iławy kopał w kratę, nadal wyzywał policjantów, a także groźbą chciał zmusić ich do odstąpienia od obowiązków służbowych. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu, znieważenia funkcjonariuszy oraz kierowania gróźb bezprawnych.

Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec 46-latka policyjny dozór z obowiązkiem stawiennictwa trzy razy w tygodniu w jednostce policji. Ponadto, mężczyzna ma nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 30m oraz ma obowiązek powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

Policjanci zatrzymali 46 - letniego mieszkańca Iławy, który znęcał się nad swoją partnerką. Okazało się, że mężczyzna wszczynał awantury z kobietą, którą wyzywał oraz bił. Pokrzywdzona stwierdziła, że ma już dość zachowania 46 – latka i poprosiła o pomoc funkcjonariuszy.

Przypomnijmy

Iławscy policjanci zostali poinformowani, iż w jednym z domów na terenie Iławy mężczyzna bije swoją partnerką. Dzielnicowi natychmiast pojechali na miejsce. Drzwi policjantom otworzył znany im z wcześniejszych interwencji 46 – latek. Mężczyzna miał ślady krwi na dłoniach i klatce piersiowej a w pokoju na kanapie siedziała zapłakana kobieta ze śladami krwi na twarzy. Na miejsce przyjechali również ratownicy medyczni, którzy udzielili pierwszej pomocy kobiecie. Jak się okazało mężczyzna po raz kolejny wyzywał i pobił swoją partnerkę. Mieszkanka Iławy doznała poważnych obrażeń twarzy. 46 - latek oświadczył dzielnicowym, że zdenerwował się na kobietę i chciał ją czegoś nauczyć, aby więcej się tak nie zachowywała. Mężczyzna w trakcie interwencji wyzywał również funkcjonariuszy, był wobec nich wulgarny i agresywny. Policjanci w związku z takim zachowaniem 46 - latka oraz brakiem jego reakcji na wezwania do zachowania zgodnego z prawem, podjęli decyzję o jego zatrzymaniu.

Kodeks karny za samo fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Nietypowe wyrazy ze słownika

Pytanie 1 z 20
Kolaboracja to: