auto opel

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Zabrał byłej partnerce auto i przyjechał nim pijany do Iławy

2023-01-04 14:29

Lubawscy policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi Gdyni. Mężczyzna zabrał byłej partnerce samochód i przyjechał nim do Iławy, będąc pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi Gdyni.

W listopadzie 2022r. policjanci zostali poinformowani o kradzieży samochodu. Zgłaszająca dodała, że ok. 30 minut temu zostało zabrane jej auto. Oświadczyła, że mógł tego dokonać jej były partner. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli szukać samochodu jak i kierującego. I po kilkudziesięciu minutach zatrzymali go na jednej z iławskich ulic. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości.

Okazało się, że 44 – latek kierował oplem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. A po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Teraz mieszkaniec Gdyni ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za samo krótkotrwałe użycie pojazdu przewiduje karę do lat 5 pozbawienia wolności.

MELLINA #1 Marcin Meller | Organek - O MIŁOŚCI, EGO, STRACHU

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Będziesz MEGA mózgiem już przy 8/10

Pytanie 1 z 10
Hołodomor - wywołana sztucznie przez komunistyczne władze ZSRR klęska głodu (głównie na Ukrainie) - miał miejsce w...

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!