lodówka pełna miłości

i

Autor: facebook.com/Lodówka Pełna Miłości Z lodówki coś wolno ubywa? Nie marnuj! Zanieś potrzebujacym!

Z lodówki coś wolno ubywa? Nie marnuj! Zanieś potrzebującym!

2021-12-27 13:39

Jeśli w kilka dni od Wigilii twoja lodówka, balkon, piwnica, czy inne skrytki na żywność nadal są zapełnione, raczej są nikłe szanse, że je zjesz. Zanim to się zepsuje, zanieś do lodówki społecznej!

Od 2019 roku w Iławie, przed wejściem na iławskie Stare Miasto, na przeciw czerwonego kościoła, stoi Lodówka Pełna Miłości. To tzw lodówka społeczna, w której możemy zostawić jedzenie lub inne artykuły na specjalnych półkach, by pomóc potrzebującym i przeciwdziałać marnowaniu jedzenia.

Według danych Banku Żywności rocznie marnujemy ponad 5 mln ton żywności. Dopiero za jakiś czas okaże się czy w tym roku wysoka inflacja spowodowała nieco mniejsze dane w tych niechlubnych statystykach.

Jeśli wasze lodówki w kilka dni od Wigilii nadal są zapełnione, to ostatnia chwila, by przejrzeć zapasy i uchronić je przed zmarnowaniem, przy okazji napełniając brzuchy potrzebującym.

Wystarczy samemu zrobione potrawy (lub kupione) zapakować do słoika lub pojemnika, nakleić na nim datę kiedy zostały przyrządzone i zanieść do iławskiej Lodówki Pełnej Miłości.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Powiedzenia do zjedzenia. Vol. 2 - uzupełnij słowa i sprawdź się w kulinarnych powiedzonkach!

Pytanie 1 z 29
Być bardzo delikatnym wobec kogoś, to obchodzić się z nim jak z:
Najważniejsze wydarzenia w 2021 roku