too good to go

i

Autor: Too Good To Go - mat prasowe

Iława już w zasięgu Too Good To Go. Zgarnij jedzenie na wynos za ułamek wartości!

2021-05-04 14:08

Jeden z najpiękniejszych regionów Polski dołącza do inicjatywy niemarnowania żywności. Od teraz mieszkańcy Warmii i Mazur mogą korzystać z Too Good To Go. W ramach aplikacji mogą upolować pyszne paczki – niespodzianki, które pojawiają się na skutek wystąpienia nadwyżek w restauracjach, kawiarniach czy regionalnych sklepach i cukierniach. Wszystko po to, aby uratować pełnowartościowe posiłki przed zmarnowaniem.

Z końcem kwietnia poszerzył się wachlarz możliwości, z których mogą korzystać Pogromcy Marnowania Żywności, ponieważ w regionie inauguruje Too Good To Go, dając szansę na uratowanie wielu smacznych posiłków.

To narzędzie dla każdego posiadacza smartfona łączące mieszkańców miasta i okolic z ulubionymi miejscami, które na koniec dnia przygotują pyszną paczkę-niespodziankę ze świeżą, niesprzedaną danego dnia żywnością. Aplikacja pomaga nie tylko zagospodarować nadwyżkę jedzenia, ale również wspiera branżę gastronomiczną, która wciąż znajduje się w ciężkiej sytuacji.

Warmia i Mazury są kolejnymi punktami na mapie Polski, które dołączają do rewolucji w niemarnowaniu.

- Ogromna radość w naszym zespole, bowiem Too Good To Go od teraz dostępne jest również w regionie krainy wielkich jezior. Oznacza to, że rośniemy w siłę i zrobimy wiele dobrego dla idei niemarnowania żywności. Jestem szczęśliwa, że mieszkańcy Olsztyna, Elbląga, Szczytna, Mrągowa, Iławy, Pasłęka, Tomaszkowa, Kurzętnika, Ostródy, Rzecznej, Ełku, Rączek, Olsztynka, Giżycka są tak bardzo zorientowani proekologicznie, co wieszczy ogromny sukces w tym regionie. Wiem, że razem uratujemy tony pysznego jedzenia i zaoszczędzimy emisję ogromnych ilości CO2 do atmosfery. - mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.

Z Too Good To Go można również korzystać w Opolu, Toruniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Katowicach, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście, Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, i Poznaniu.

Warto przypomnieć, że problem wyrzucania żywności dotyczy każdego z nas. Jak wskazują najnowsze badania w ramach projektu PROM, rocznie marnujemy 4,8 mln ton jedzenia!

Każda uratowana paczka-niespodzianka, to ekwiwalent 2,5 kg niezmarnowanej emisji CO2e. W ciągu rocznej działalności użytkownicy aplikacji uratowali ponad 966 tysięcy posiłków, nie marnując tym samym 2416 ton CO2e. To roczne emisje 310 mieszkańców Polski.

Prowadzę gastronomię, jak dołączyć?

Lista pierwszych partnerów Too Good To Go w województwie warmińsko - mazurskim wydłuża się każdego dnia.

Aby dołączyć swój biznes do rewolucji w niemarnowaniu, wystarczy wejść na stronę.

Jak skorzystać z jedzenia i paczek-niespodzianek?

Wyszukaj. Odbierz. Uratuj i ciesz się pysznym posiłkiem na wynos.

  1. Znajdź lokal w pobliżu i złóż zamówienie przez aplikację.
  2. Odbierz swój posiłek w okienku odbioru.
  3. Ciesz się pysznym jedzeniem i swoim dobrym uczynkiem dla planety.

Dodawaj ukochane miejsca do ulubionych i odkrywaj nowe, ciekawe lokale. Zajrzyj na mapę miasta i zobacz, jakie ciekawe miejsca znajdują się w okolicy.

Pomagaj restauracjom, piekarniom i supermarketom ograniczać marnowanie. Szukaj pysznych paczek w świetnych cenach, ratuj środowisko i ciesz się wspaniałymi posiłkami.

Aplikacje do pobrania: App Store lub Google Play

Matura 2021 - sprawdź, który przedmiot zdasz najlepiej! [QUIZ]

Pytanie 1 z 7
Czy potrafisz w głowie szybko obliczać mnożenie?
Raport z anteny 04.05, godz.10