sklep budowlany

i

Autor: unsplash zdjęcie ilustracyjne

budowlańcy

Wziął materiały budowlane z hurtowni, przez rok nie zapłacił

2023-09-19 12:47

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 36 – latkowi. Mężczyzna kupił towar w jednym z lokalnego marketów budowlanych jednak przez prawie rok nie opłacił faktur za gontówkę.

Iławscy policjanci z wydziały kryminalnego ustalili, że w jednym z lokalnych marketów mężczyzna kupił materiały budowlane, za które przez prawie rok nie zapłacił.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Ustalili, że sprawcą oszustwa jest 36 – latek. Mężczyzna wziął gontówkę jednak nie zapłacił za nie gotówkę tylko wziął na nie faktury.

W trakcie czynności okazało się, że do mieszkańca Iławy były wysyłane powiadomienia z prośbą o opłatę zaległości, jednak tego nie czynił. Jak oświadczył mężczyzna był pod wykonawcą u pewnego przedsiębiorcy, od którego na bieżąco dostawał pieniądze, aby opłacać faktury za pobrany towar. Jednak jednej z faktur nie opłacił bo jak oświadczył, myślał, że szef nie będzie chciał mu zapłacić za wykonana prace i zostawił sobie pieniądze.

Dodał, że nie zwracał również uwagi na wezwania do zapłaty za towar, który pobrał. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 36 – latkowi, do którego się przyznał.

Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Ta jedna Ciotka bawi internautów i zyskuje fanów na TikToku!

Odgadnij miasto po jednym słowie. Ten quiz pokonał już wielu

Pytanie 1 z 10
Jeśli mówimy o mroźnej zimie, to mamy na myśli...