picie butelka

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Wysyp pijanych kierowców na iławskich drogach

2023-01-10 9:33

Nie ma dnia, żeby funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie nie zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących, nie stosujących się do podstawowych zasad ruchu drogowego czy przepisów prawa.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w Iławie podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 24 – latek kierował renaultem mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Iława.

Natomiast w gminie Iława funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. W tym przypadku okazało się, że 58 – latek jechał samochodem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna również stracił prawo jazdy.

Tymczasem w Lubawie policjanci zatrzymali kierującego pojazdem simpa. Wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna był trzeźwy ale jeździł pojazdem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany po tym jak spowodował kolizję. Okazało się, że 70 – latek kierujący daewoo nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas drogi i doprowadził do zderzenia z dacią. W trakcie czynności okazało się, ze nie tylko prędkość była przyczyną zdarzenia drogowego ale również wcześniej spożyty alkohol. Badanie alkomatem 70 - latka wskazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Kisielice.

Natomiast w gminie Iława 32 – latek kierował seatem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze to nie było jego jedyne przewinienie. Mężczyzna jeździł samochodem mając aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Tymczasem z Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Funkcjonariusze pamiętali, że mężczyzna nie powinien jeździć samochodem. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych systemach 27 - latek miał czterokrotny aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Policjanci ustalili również, że właśnie za nie stosowanie się do zakazu i kierowania samochodem pomimo braku uprawnień mężczyzna jest poszukiwany jest przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu iławskiego został zatrzymany i przetransportowany do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy.

MeMo - zwycięzca III rundy Rób Rap o swojej twórczości

QUIZ. Piątek 13-tego. Nietypowy test, poniżej połowy punktów będziesz mieć pecha!

Pytanie 1 z 13
Ile razy w roku wypada piątek 13-tego?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!