ja tez lubie biegac miasteczko plakat

i

Autor: mat organizatora Wystartowały zapisy do iławskiego półmaratonu oraz cykl imprez dla najmłodszych!

Wystartowały zapisy do iławskiego półmaratonu oraz cykl imprez dla najmłodszych!

2021-06-22 11:27

Wystartowały zapisy do iławskiego półmaratonu! Część się wycofała, a Iława została na mapie półmaratonów w Polsce. Właśnie otwarto możliwość rejestracji do XI edycji Iławskiego Półmaratonu LaRive im Antoniego Gierszewskiego, startuje również cykl imprez dla dzieci mający ich przygotować do imprezy we wrześniu.

Iławski Półmaraton La Rive to impreza biegowa dostępna dla każdego amatora/ki, który czuje się przygotowany do pokonania połówki królewskiego dystansu. Bieg jest w części rozgrywany w otulinie parku krajobrazowego. Start na moście między Małym a Dużym Jeziorakiem.

Trasa półmaratonu posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i jest zamknięta w jednej pętli. Druga część trasy prowadzi wzdłuż Jeziora Jeziorak. Szczególnie urokliwy wydaje się ostatni jej odcinek wzdłuż ciągów pieszo-rowerowych. Meta czeka na uczestników nad małym Jeziorakiem przy iławskim amfiteatrze.

21 czerwca 2021 uruchomiono zgodnie z zapowiedziami zapisy elektroniczne do XI Iławskiego Półmaratonu LaRive im. Antoniego Gierszewskiego. Impreza zaplanowana jest na pierwszy weekend września, organizatorzy liczą, że do tego czasu obostrzenia zostaną poluzowane na tyle, by przypominała minione edycje w latach jej świetności.

Przy okazji uruchomienia zapisów na stronie, startuje też cykl imprez dla najmłodszych biegaczy, bo Iławski Półmaraton, to nie tylko bieg główny na 21 kilometrów. Organizowany jest też bieg dla młodzieży "Młody Maratończyk" na 2,5km oraz impreza dzień przed głównym biegiem dla dzieci "Ja Też Lubię Biegać".

Do tej ostatniej właśnie, można dzieci przygotować stopniowo. Podejść do sportu przede wszystkim w formie zabawy i skorzystać z rozstawianego miasteczka lekkoatletycznego, które będzie organizowane przy Galerii Jeziorak w każdą ostatnią sobotę miesiąca począwszy od 26 czerwca.

- Zacznijmy razem sportowe wakacje. W soboty 26 czerwca i 31 lipca lekkoatletyczne miasteczko przed Galerią Jeziorak czekać będzie na dzieci w godzinach 13.00-16.00. Możliwość zdobycia specjalnego Certyfikatu Sprawności Lekkoatletycznej przygotuje je do udziału w festiwalu biegowym przedszkoli i klas I-III podczas JA TEŻ LUBIĘ BIEGAĆ, dziecięcej odsłonie XI edycji Iławskiego Półmaratonu LA Rive, 4 września - mówi Paweł Hofman, dyrektor półmaratonu.

ja tez lubie biegac miasteczko plakat caly

i

Autor: mat organizatora
Sonda
Lubisz biegać?

Więcej informacji znajdziecie na stronie oraz FanPageu Iławskiego Półmaratonu.

Sołtys Nowej Białej o pomocy dla pogorzelców