policja

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Wypadkowy dzień na iławskich drogach oraz jeziorze

2022-09-02 11:07

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego, wodnego czy przepisów prawa.

Pierwszego z kierujących zatrzymał w czwartek (31.08.2022 r.) kilka minut przed godziną 11:00 podczas czynności służbowych kierownik wydziału ruchu drogowego. Funkcjonariusz zauważył, że kierujący audi nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa i postanowił zatrzymać go do kontroli drogowej. Okazało się, że nie tylko nie miała pasów ale 33 – latek miał również zatrzymane prawo jazdy.

Tymczasem na jeziorze Jeziorak kiedy to zerwał się mocny wiatr doszło do kolizji żaglówek. Jak ustalili policjanci 18 – latka sterująca jedną z łodzi nie schowała w odpowiednim czasie żagli co spowodowało, że uderzyła w drugą łódź. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało a 18 – latka została ukarana mandatem.

Natomiast w gminie Lubawa 20 – latek kierujący mazdą nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad autem i uderzył w ciągnik rolniczy jadący z przeciwnego kierunku ruchu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w Rodzonym. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 23 – latek kierował audi nie posiadając do tego uprawnień.

wypadek

i

Autor: KPP Iława Uszkodzony ciągnik i mazda

QUIZ. Wakacje - co o nich wiesz, co pamiętasz z tegorocznych? Nietypowe pytania

Pytanie 1 z 10
Ledwie wakacje się rozpoczęły, a w drafcie NBA do San Antonio Spurs trafił nasz rodak, Jeremy Sochan. Z którym numerem został wybrany?
Tańczące z promocjami 01.09.2022

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!