Wypadek na małej obwodnicy Iławy. Duże zniszczenia, kierowca bez prawa jazdy [ZDJĘCIA]

2021-03-04 10:09

Nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. O tym wczoraj przekonał się 22-latek, który uderzył w bariery dźwiękochłonne. Droga była zablokowana do czasu usunięcia szkód i wraku.

W środę (3.03) Kilka minut przed godz. 21:00 policja otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce - tak zwaną małą obwodnicę Iławy, czyli al. Jana Pawła II.

Tam jak się okazało, 22-latek kierujący mercedesem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne i dźwiękochłonne po obu stronach drogi.

Samochód musiał jechać z nie małą prędkością, ponieważ miejsce wypadku wyglądało jak po karambolu kilku aut.

Okazało się dodatkowo, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. 22 – latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Pechowy tydzień?

Dzień wcześniej, rano też doszło do groźnego wypadku, który zablokował na kilka godzin odcinek Iława-Sampława.

Do zdarzenia doszło we wtorek (2.03) kilka minut po godziną 8:00 na drodze wojewódzkiej Iława - Lubawa. Jak ustalili policjanci kierujący hondą wykonując manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego nie zachował szczególnej ostrożności w wyniku czego zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku ruchu fiatem, ten na skutek siły odbicia zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym man-em.

Kierująca fiatem z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Policjanci 35 – latkowi kierującemu hondą zatrzymali prawo jazdy.

wypadek Iława-Sampława

i

Autor: KPP Iława Wypadek Iława-Sampława 3.03.2021

Policjanci apelują!

W 2020 roku na terenie powiatu iławskiego doszło do 890 zdarzeń drogowych w 178 przypadkach był one spowodowane niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu.

Kierowcy „noga z gazu” – nie narażajmy życia swojego i innych osób korzystających z drogi. Pamiętajmy, że konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą nie tylko sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty w postaci utraty zdrowia, a nawet życia ponoszą zwykle inni uczestnicy ruchu drogowego. Spokojna, rozważna jazda i wzajemne poszanowanie pozwoli wszystkim bezpiecznie dotrzeć do celu.

Sonda
Czy powinny zostać zniesione wszystkie obostrzenia?
Wpadł z licznikiem skręconym o 700 tys. kilometrów. Wszystko przez wyprzedzanie na zakazie