basen

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Wyniki naboru do Sportowa Polska. W Iławie nic, w Działdowie powstanie basen!

2022-09-13 12:03

Pierwsze 23 podmioty otrzymają łącznie dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska w wysokości prawie 67 mln zł. Środki przeznaczone do przyznania w ramach tegorocznej edycji to ponad 250 milionów złotych! Sprawdzamy inwestycje w warmińsko-mazurskim.

Program Sportowa Polska jest flagowym programem Ministra Sportu i Turystyki w zakresie wspierania rozwoju lokalnej i powszechnej infrastruktury sportowej na terenie całego kraju. Funkcjonuje od roku 2018. W latach 2018-2021 przyznano dofinansowania na realizację 926 inwestycji na łączną kwotę ponad 1,2 mld zł. Edycja 2021 była rekordowa pod względem przyznanego łącznego dofinansowania. Udało się wesprzeć 305 zadań na łączną kwotę blisko 400 mln zł.

Ministerstwo Sportu i Turystyki sukcesywnie zwiększa budżet na infrastrukturę sportową – w 2022 roku jest on rekordowy i wynosi 657 mln zł. Na realizację tegorocznej edycji Programu Sportowa Polska  przeznaczymy co najmniej 250 mln zł. Inwestujemy w rozwój lokalnej infrastruktury sportowej, bo wiemy, jak ważny jest szeroki i powszechny dostęp zarówno dzieci i młodzieży, a także dorosłych i seniorów do nowoczesnych i bezpiecznych obiektów sportowych – powiedział Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki.

Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej jest jednym z kluczowych projektów realizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i ma na celu dofinansowanie realizacji zadań inwestycyjnych związanych z obiektami sportowymi na terenie całej Polski. Wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zadania zostały podzielone na trzy grupy:

Obiekty szkolne

Zadania inwestycyjne mające na celu poprawę stanu infrastruktury sportowej przyszkolnej, służącej placówce w realizacji zajęć wychowania fizycznego oraz mieszkańcom w aktywnym spędzaniu czasu wolnego, jak również umożliwiającej współzawodnictwo sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach tego zadania można składać wnioski o budowę, przebudowę lub remont szkolnych obiektów sportowych.

Modernizacja obiektów służących klubom sportowym

W ramach tej grupy dofinansowane są zadania, których celem jest poprawa warunków treningowych dla sportowców – w tym przeciwdziałanie degradacji obiektów sportowych, które znajdują się w niedostatecznym stanie techniczno-funkcjonalnym. Wsparcie finansowe będą mogły otrzymać wnioski dotyczące przebudowy lub remontu już istniejącej infrastruktury sportowej.

Pozostałe obiekty ogólnodostępne

Zadania dotyczące budowy nowej (nieprzyszkolnej) infrastruktury sportowej, która umożliwi społeczności lokalnej aktywne spędzanie czasu wolnego oraz organizację współzawodnictwa sportowego. W ramach tego zadania można składać wnioski o budowę, remont lub modernizację obiektów sportowych, które stwarzają warunki do rozwoju sportów olimpijskich.

Wszystkie zadania inwestycyjne – bez względu na to, w której grupie się znajdą - muszą mieć charakter ogólnodostępny. Dodatkowo w przypadku obiektów zewnętrznych, wnioskodawcy powinni dołożyć wszelkich starań, aby dostęp do nich, w szczególności dla dzieci i młodzieży, był nieodpłatny.

Te inwestycje powstaną w warmińsko-mazurskim

  • Gmina Kruklanki - Budowa pierwszej w gminie hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kruklankach - dofinansowanie 6 714 900 (w transzach)
  • Gmina Miasto Działdowo - Budowa pierwszej w powiecie krytej pływalni długości 25 m w Działdowie - dofinansowanie 10 000 000 (w transzach)

Pełny wykaz inwestycji - na stronie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie

Jak dobrze znasz polskie kino lat 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym tak naprawdę chciał zajmować się Bolec, bohater filmu “Chłopaki nie płaczą” (2000)?
Patrycja Kazadi o nowym programie i swojej chorobie

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!