kolizja susz

i

Autor: KPP Iława

NA SYGNALE

Wyglądało to niebezpiecznie! Wypadek w gminie Susz

2024-07-03 14:33

Należy od czasu do czasu zajrzeć pod maskę, sprawdzić poziom płynów, czy stan opon. Można w ten sposób uniknąć groźnych sytuacji na drodze.

We wtorek (2 lipca) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 53 kontrole, a 22 osoby ukarali mandatami. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 2 kolizji.

Do bardzo poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w gminie Susz kilka minut po godzinie 13:00. Na miejscu policjanci ustalili, że kiedy 51-latek jechał ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą, doszło do usterki prawej przedniej opony w mercedesie. Mężczyzna wtedy to stracił częściowo panowanie nad pojazdem i najechał na przydrożne drzewo. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

- Każda kolizja, wypadek to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można byłoby uniknąć - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzecznik prasowy iławskiej policji. - Dlatego pamiętajmy, że po przeprowadzeniu okresowego badania technicznego swojego pojazdu należy od czasu do czasu zajrzeć pod maskę, sprawdzić poziom płynów, czy stan opon. Często z błędnym przeświadczeniem, że przecież „musi być wszystko dobrze”, wsiadamy za kierownicę i ruszamy w drogę. Niestety, gdy dojdzie do wybuchu opony, czy innej awarii, może być już za późno, żeby naprawić defekt - dodaje rzeczniczka.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Eska Summer City Olsztyn. Pomarańczowa ekipa odwiedziła Kortosferę. Bawiliśmy się kosmicznie!

CH czy H? Jak zapiszesz to słowa?

Pytanie 1 z 25
Jak zapiszesz to słowo?