dni iławy

i

Autor: arch. prywatne

Wycieczka historyczna "75 lat polskiej Iławy"

2021-09-01 10:23

Wielbicieli wycieczek historycznych oraz fanów Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego zapraszamy na wycieczkę w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Uczestnicy dowiedzą się jak spędzano dawniej czas wolny.

Znany iławianom cykl wypraw “Historia jednej ulicy” nie zakończył organizacji edukacyjnych spacerów po Iławie. 19 września Michał Młotek i Dariusz Paczkowski, którzy od lat przybliżają mieszkańcom historię Iławy, zabiorą ich do miejsc, w których pierwsi powojenni mieszkańcy spędzali swój wolny czas. Wycieczka odbędzie się w ramach cyklu “75 lat polskiej Iławy”, którego celem jest przybliżenie iławianom powojennej historii miasta. W ramach cyklu “75 lat polskiej Iławy”, który rozpoczął się w 2020 roku, a więc w roku 75 rocznicy objęcia władzy w mieście przez pierwszego polskiego burmistrza Maksymiliana Grabowskiego, odbyły się już wycieczki zatytułowane “Trudne początki”, “Kolej” oraz “Ratusz i Stare Miasto”.

Kolejna wycieczka, która zatytułowana została “Wolny czas”, opowie o miejscach, w których pierwsi powojenni mieszkańcy spędzali czas po pracy. Michał Młotek i Dariusz Paczkowski zabiorą uczestników spaceru do miejsc, gdzie znajdowały się pierwsze bary, restauracje i hotele, między innymi słynna na całą okolicę restauracja “Polonia”, którą kierował Feliks Wróblewski. Warto dodać, że w wycieczce wezmą udział synowie Feliksa Wróblewskiego, którzy specjalnie tego dnia przyjadą do Iławy. Część wycieczki zostanie poświęcona tematowi odgruzowania Iławy. Odbędzie się w niedzielę 19 września. Początek wyprawy o godz. 17:00. Zbiórka uczestników przy rzeźbach w Parku Miejskim.

plakat

i

Autor: arch. organizatora
Na dobre i na złe ZWIASTUN. Radwan będzie walczył o syna Kubę z żoną Gawryły. Hania zdradzi Michała przed ślubem!

Quiz o samochodach z ZSRR

Pytanie 1 z 13
Na jakim radzieckim samochodzie bazowała FSO Warszawa?