Wybiorą najlepszych sportowców 2020 roku. Trwa plebiscyt Gazety Iławskiej [AUDIO]

2021-03-09 12:55

To już tradycja, że co roku mieszkańcy powiatu iławskiego wybierają najlepszych sportowców i działaczy z powiatu iławskiego w ramach plebiscytu organizowanego przez Gazetę Iławską. Sprawdzamy na kogo można głosować w ramach kolejnej edycji.

Wystartował Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera oraz Klub 2020 roku Gazety Iławskiej.

Iława i okolice sportem stoją, całe rodziny sportowców (dosłownie i w przenośni) pracują ciężko cały rok nie tylko dla swojego zdrowia ale, by powalczyć o wysokie miejsca na zawodach, stypendia, a nawet dostać lepszą pracę. Pobudki ich działań są różne, nam kibicom patrzenie na ich wyczyny daje sporo radości. Teraz czas nagrodzić tych najaktywniejszych w regionie i nadać im kolejne tytuły.

Rok 2020 naznaczony został przez pandemię, jednak to nie znaczy, że sportowcy z powiatu iławskiego nie reprezentowali nas na arenach miejskich, powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich, czy również światowych. Zdobyte laury i wyróżnienia przez sportowców są znaczące.

- 2020 rok był bardzo specyficzny, jednak nie chcemy dopuścić do rocznej przerwy w naszej sportowej zabawie, czyli w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Klub i tym samym zawieść naszych czytelników. W ten sposób chcemy także jeszcze bardziej docenić trud naszych reprezentantów z miasta i gminy Iława, Susz i Kisielice — bo trenować i startować w zawodach w tak anormalnych warunkach jest jeszcze trudniej - mówi Mateusz Partyga z Gazety Iławskiej.

Głosowanie na sportowców odbywa się za pomocą SMS-ów, rozpoczęło się w środę 3 lutego, a zakończy się w sobotę 10 kwietnia w samo południe (dokładnie 11.59) — głosy oddane po tym czasie będą nieważne.

Szczegóły głosowania i sylwetki sportowców znajdziecie TUTAJ

Posłuchajcie na kogo można głosować i kto aktualnie prowadzi. Z Mateuszem Partygą, redaktorem Gazety Iławskiej rozmawia nasz reporter Wiesław Raczkowski:

Posłuchaj więcej: Wystartował plebiscyt na Sportowca Roku 2020 Gazety Iławskiej
Meghan Markle o RASIZMIE w rodzinie królewskiej. Wywiad u Oprah Winfrey

QUIZ. Możesz być w szoku, że ludzie TO UPRAWIAJĄ! Zmierzysz się z pytaniami o TE dyscypliny sportu?

Pytanie 1 z 15
Hokej. Jak się okazuję w tę dyscyplinę można grać nie tylko na lodzie czy trawie, ale również na… dnie basenu! Jak długo trwa taki mecz?