podpalacz podpalenie - pixabay

i

Autor: Prettysleepy - Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Wszczął awanturę i podpalił mieszkanie. Za przemoc domową grozi mu 5 lat

2020-09-10 11:42

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy przemocy domowej. 53 -latek podejrzany jest o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoimi najbliższymi. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę po kolejnej domowej awanturze. Teraz podejrzanemu o przemoc grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze domowej. Zgłaszający dodał, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu i podpalił mieszkanie. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce.

Okazało się, że 53 – latek znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu wszczął awanturę ze swoją rodziną, podczas której rozlał substancję łatwopalną i ją podpalił. W związku z powyższym funkcjonariusze postanowili zatrzymać mężczyznę.

W trakcie dalszych czynności ustalili, że 53 – latek będąc pod działaniem alkoholu często wszczyna awantury i od dłuższego czasu znęca się fizycznie oraz psychicznie nad swoją żoną oraz synami.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mieszkaniec Susza najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Wybierasz się w tym roku na wesele?
Spaghetti Bolognese - najprostszy przepis