Port lotniczy Szymany

i

Autor: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach.

Wstrzymane loty z portu Olsztyn Mazury do Londynu!

2020-10-20 12:21

Z popularnego portu lotniczego ze stolicy Warmii i Mazur można było szybciej polecieć do Londynu. Teraz sytuacja się komplikuje, oczywiście przez pandemię i kwarantannę. Jaki jest dokładny powód i co z lotami do Niemiec? Wyjaśniamy na stronach Eska Iława.

Linie lotnicze Wizz Air i Ryanair wstrzymały loty z lotniska Olsztyn Mazury w Szymanach do Londynu. Z powodu konieczności poddawania się przez przybywających z Polski do Londynu 14-dniowej kwarantannie znacznie spadła liczba pasażerów tych lotów - poinformował PAP rzecznik prasowy lotniska w Szymanach Dariusz Naworski.

- Jako pierwsze loty z Szyman zawiesiły linie Wizz Air, które realizowały połączenia do Londyn Luton. Loty te zawieszono do 13 listopada. Ryanair zdecydował o zawieszeniu lotów do/z Londynu Stansted w okresie od 20 do 24 października" - podaje Naworski. - Samoloty na tej trasie notowały połowę obłożenia. Na razie ta linia nie zapowiada zmian, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Rzecznik lotniska w Szymanach podkreślił, że decyzje obu przewoźników to odpowiedź na wprowadzenie od 3 października obowiązku poddania się 14-dniowej kwarantannie dla wszystkich pasażerów przylatujących z Polski do Wielkiej Brytanii, a to drastycznie ograniczyło popyt i sprzedaż biletów na tych trasach.

Sonda
Boisz się latać samolotem?

Co z lotami do Niemiec?

Bez przeszkód realizowane są na razie loty z Szyman do Niemiec.

- Na dziś Warmia i Mazury nie są wpisane na niemiecką listę regionów, z których przylot pasażerów obliguje ich do obywania kwarantanny - wyjaśnia rzecznik prasowy lotniska w Szymanach Dariusz Naworski.

"Przed wylotem, każdy pasażer zobowiązany jest do wypełnienia Karty Lokalizacji Pasażera. Odpowiedni formularz powinien być udostępniony przez przewoźnika, ale jest również możliwość wypełnienia go na lotnisku przed wylotem." - czytamy w komunikacie na stronie portu lotniczego.

Poszukiwacze skarbów znaleźli zaginioną obrączkę