Wojowniczki Iławy jadą na Biegun

i

Autor: Wojowniczki Iława

Wojowniczki Iławy jadą na Biegun! Trwają mordercze treningi

2020-02-20 14:27

Grupa kobiet pracujących oraz mam, aktywnie spędzających każdą wolną chwilę funkcjonuje od roku. Obecnie przygotowują się do wielkiego, sportowego wydarzenia, które będzie zwieńczeniem ich całorocznej, ciężkiej pracy.

Wojowniczki Iławy jadą na Biegun

i

Autor: Wojowniczki Iława

Sybilla Bąk postanowiła w 2019 roku założyć grupę w Iławie, która będzie skupiała kobiety chcące, tak jak ona, aktywnie spędzać wolny czas. Zaczęło się od lekkich treningów, ale apetyt na sukces był coraz większy.

Dziewczyny postanowiły startować w bardzo wymagających biegach OCR. To wymagające fizycznie biegi przeszkodowe z naturalnymi i sztucznymi przeszkodami. Jeśli zobaczycie grupkę bardzo szybko biegających dziewczyn po mieście, o każdej porze dnia i nocy, czasem umorusanych błotem, to prawdopodobnie one.

Cel na 2020 rok, który będzie zwieńczeniem całorocznej pracy iławianek, to udział w imprezie "Biegun - Wesołe Bagniska" w Gdyni już 28 marca

Wesołe Bagniska-plakat

i

Autor: facebook.com/biegun.info

Przygotowania do tego biegu trwają rok i to na podstawie poprzednich edycji, bo gdy organizatorzy ujawniają przeszkody kolejnego wydarzenia ekipy mają niewiele czasu, by przygotować się fizycznie do wyzwań na trasie.

- Jest cuma - to lina, po której idziemy pionowo do góry, bądź może być tzw. "Leniwiec", czyli przechodzimy głową w dół, pupą w dół, rękami i nogami, po linie nad bagnem. Mamy Wojowniczkę, która uwielbia wpadać do bagien i wszystkiego gdzie jest woda. Trzeba się nieźle skupić, by nie wpaść do wody w całości - mówi trenerka grupy Sybilla.

Posłuchajcie co może czekać Wojowniczki na Biegunie - opowiada trenerka Sybilla Bąk oraz Agnieszka Drapiewska i Anna Jackowska, które gościły w studiu Eski Iława

"Wojowniczki Iława" opowiadają o przygotowaniach do imprezy "Biegun OCR"
Wojowniczki Iławy jadą na Biegun - zdjęcie w Esce Iława

i

Autor: facebook.com/WojowniczkiIlawa

W ramach przygotowań, iławskie Wojowniczki dostały od trenerki na przykład zadanie wybiegania 100km w ciągu 36 dni. Przeżyły, był pot i łzy ale samozadowolenie z osiągniętej przemiany fizycznej oraz psychicznej wynagradza godziny pracy i trud na treningach.

Ostatnio brały udział w imprezie Pizza Rush 2020. Wojowniczka - Marta Zalewska zajęła tam III miejsce

Trzymamy kciuki za Wojowniczki Iławy, by zdobyły Biegun - Wesołe Bagniska

W Iławie grupa Wojowniczek już nie przyjmuje w swe szeregi, ale Sybilla planuje docelowo zawiązać Wojowniczki również w innych miastach.

Zanim zdecydujecie się panie na dołączenie do nich, ostrzegamy, łatwo nie jest. Posłuchajcie z czym to się wiąże:

Cały wywiad z grupą "Wojowniczki Iława" - intensywnie trenujących iławianek