policja motorówka

i

Autor: KPP Ostróda

Wodniacy z Ostródy gotowi na sezon [video]

2020-04-30 12:58

W tym roku początek sezonu żeglarskiego przypada w czasie epidemii koronawirusa. Jednak bez względu na te okoliczności policjanci jak co roku są przygotowani do pełnienia służby na wodach i terenach przywodnych powiatu ostródzkiego.

Policjanci zwodowali łódź, która wykorzystywana będzie do patrolowania jezior na terenie całego powiatu ostródzkiego. Sprzęt wykorzystywany przez ostródzkich wodniaków to łódź kategorii R2 wraz z przyczepą podłodziową i wyposażeniem prewencyjno-ratowniczym.

Sezon letni to czas wzmożonej pracy policyjnych wodniaków. Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo i porządek na wodach - mówi rzecznik policji. - Prowadzą również szereg akcji profilaktyczno- edukacyjnych ukierunkowanych na zdobywanie przez dzieci i młodzież wiedzy z zakresu bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz udzielania pierwszej pomocy.

Aktualnie w niektórych mazurskich portach obowiązuje zakaz wodowania jachtów. Odwołane zostały także imprezy związane z rozpoczęciem sezonu żeglugowego. Ograniczona została działalność podmiotów zajmujących się prowadzeniem imprez oraz wynajmem wodnego sprzętu rekreacyjnego.