puszka kościół

i

Autor: pixabay.com

Włamanie do iławskiego kościoła. Sprawca złapany

2020-08-19 14:45

Do włamania doszło w nocy po tym, jak kościół po ostatnim nabożeństwie opuścili wszyscy wierni. Złodziej pokonał drzwi, a następnie włamał się do puszki z pieniędzmi i ukradł jej zawartość.

Policjanci z iławskiej komendy policji prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem do kościelnej skarbonki. Zebrany materiał dowodowy doprowadził policjantów do 50-letniego mężczyzny. Mieszkaniec gminy Iława przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.


- Oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z iławskich kościołów - mówi Joanna Kwiatkowska, rzecznik iławskiej policji. - Do zdarzenia doszło w nocy, po tym jak kościół po ostatnim nabożeństwie opuścili wszyscy wierni. Okazało się, że sprawca po pokonaniu drzwi wszedł do kościoła, następnie włamał się do puszki z pieniędzmi i ukradł jej zawartość. Na miejscu przestępstwa pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza oraz technik kryminalistyki, który wykonał oględziny miejsca zdarzenia.

Policjanci zabezpieczyli również nagrania z pobliskich kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek sprawcy przestępstwa. W trakcie dalszych czynności ustalili, że to nie jedyne jego włamanie tamtej nocy. Okazało się, że sprawca usiłował włamać się również do innego kościoła, sklepu warzywnego oraz lokalu gastronomicznego, ale nie udało mu się sforsować drzwi.

Testy do policji Multi Select 2020. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 20
Chętnie czytam czasopisma techniczne
Szkolenie psów służbowych