wojsko

i

Autor: pixabay.com

Wkrótce i w Iławie odbędzie się weekend z wojskiem

2022-08-04 14:53

"Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na te dni Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym oraz rozrywkowym.

W całym kraju odbędzie się kilkadziesiąt pikników wojskowych, na których będzie można zobaczyć to, co w Wojsku Polskim najlepsze – będzie sprzęt wojskowy, wojskowa grochówka i atrakcje przygotowane przez jednostki wojskowe dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Dla każdego znajdzie się miejsce i każdy na pikniku znajdzie coś ciekawego. Będzie okazja zobaczyć, jak dziś wygląda Wojsko Polskie.

WCR w Ostródzie w porozumieniu z Urzędem Miasta w Iławie, wspólnie z jednostkami wojskowymi 16 Dywizji Zmechanizowanej i 4 Warmińsko -Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej  z Olsztyna zorganizuje 13 sierpnia br. w godzinach 14.00 – 18.00 piknik wojskowy w Iławie na parkingu w okolicach basenu ICTR przy ul. Biskupskiej 2.

Na pikniku będą wystawione punkty rekrutacyjno–informacyjne, gdzie będzie można rozpocząć karierę jako żołnierz. Żołnierze będą zachęcać do dołączenia do nowej formuły służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Każdy będzie mógł sprawdzić, co Wojsko Polskie może mu dać i kim może zostać w armii. A możliwości jest co nie miara – służbę można podjąć w każdym zakątku Polski i w dowolnie przez siebie wybranej specjalności. Na pikniku będzie można porozmawiać z fachowcami i  wypełnić wniosek o powołanie, dlatego warto pamiętać o zabraniu dowodu osobistego i kopii dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

11. Rocznica śmierci Andrzeja Leppera. Tak wygląda jego grób

Jak dobrze znasz kultowe polskie filmy? QUIZ dla prawdziwych koneserów polskiego kina

Pytanie 1 z 9
"Kiler": jaki pseudonim miał bohater, w którego wciela się Janusz Rewiński?