kierowca pod prąd na s7

i

Autor: KPP Iława Wjechał na ekspresówkę pod prąd z drużyną piłkarską dzieci na pokładzie

wybryki kierowców

Wjechał na ekspresówkę pod prąd z drużyną piłkarską dzieci na pokładzie

2023-10-20 12:38

Jeden zakręt i aż 29 punktów. Tyle właśnie uzbierał pewien kierowca, który busem z dziećmi wjechał pod prąd na drogę ekspresową S-7 i nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu audi po czym zawrócił jadąc dalej pod prąd.

Kierowca wiozący busem piłkarzy po meczu z Elblągu do Iławy pomylił zjazdy i wjechał pod prąd na drogę ekspresową. Do Internetu trafiło również nagranie z kamerki samochodowej, które przedstawia tą niebezpieczną sytuację.

W związku z powyższym natychmiast zostało wszczęte postępowanie w związku z popełnieniem przez kierowcę szeregu wykroczeń. Jak się okazało 71 – latek kierujący busem, którym jechali piłkarze z trenerem nie zastosował się do znaków  „Nakazu jazdy prosto”, „Powierzchnia wyłączona z ruchu” a także nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu audi, czym stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierującemu audi oraz przewożonym małym pasażerom.

Mieszkaniec Iławy naruszył również zakaz zawracania na drodze ekspresowej i naruszył zakaz jazdy w kierunku przeciwnym niż wynikający ze znaku  „Droga jednokierunkowa”. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów do których się przyznał.

71 – latek w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Suma punktów karnych, którą uzbierał podczas tej „pomyłki” to aż 29.

Policja Przypomina

Jazda niezgodna z kierunkiem ruchu drogą ekspresową jest wykroczeniem, lecz przede wszystkim stanowi śmiertelne zagrożenie nie tylko dla samego kierującego, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do tragedii.

Na autostradach i drogach ekspresowych nie wolno cofać, ani zawracać. W ubiegłym roku na tych drogach pojawiły się duże żółte tablice z napisem "STOP Zły kierunek" i symbolem dłoni z umieszczonym na niej piktogramem znaku zakaz wjazdu, które mają uchronić przed wjazdem "pod prąd". Policja przypomina, że jeśli kierowcy zdarzy się wjechać pod prąd na autostradę lub drogę ekspresową, należy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu, najlepiej pasie awaryjnym, i włączyć światła awaryjne. Następnie należy powiadomić służbę drogową lub Policję, która pomoże kierowcy bezpiecznie wyjechać z trasy.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Quiz. Trudne słowa na literę "p". Potwornie skomplikowana pisownia!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię: