Wiosenny Rajd Rowerowy 2021. Iławska Gwardia Rowerowa otworzyła oficjalnie sezon [AUDIO]

2021-03-29 14:58

Iławska Gwardia Rowerowa wraz z Dariuszem Paczkowskim przeprowadziła w reżimie sanitarnym, Wiosenny Rajd Rowerowy. Rajd był połączony ze sprzątaniem plaży w Kwirach nad jeziorem Jeziorak w gminie Iława. Posłuchajcie relacji z wydarzenia!

Ponad dwudziestu śmiałków stawiło się pod iławskim ratuszem, skąd w samo południe 28 marca wyruszyli na rajd połączony ze sprzątaniem plaży w Kwirach i ogniskiem.

Początkowo rajd miał się odbyć w pierwszy dzień wiosny 21 marca, ale został przeniesiony na następną niedzielę przez złą pogodę. Tym razem choć się chmurzyło i wiało, to nie padało, a takie warunki iławskim rowerzystom straszne już nie są. W rajdzie z okazji Dnia Kobiet tez już pedałowali przy o wiele niższych temperaturach.

Darek, Mirek i Grzesiek z IGR poprowadzili grupę chętnych mieszkańców na plażę w Kwirach, tam przy pomocy Doroty Stadnickiej i Gminy Iława, zorganizowano sprzątanie plaży oraz okolicznych terenów. W nie całe 30 minut zebrano kilkanaście worków odpadów małych i dużych.

Niestety, jak się dowiedzieliśmy plaża ta jest regularnie zaśmiecana, dlatego od niedawna cały teren objęty został monitoringiem.

Kolejna wyprawa zaplanowana jest przez Iławską Gwardię Rowerową pod koniec kwietnia. Do tego czasu możecie kręcić i rozgrzewać się razem z klubem Dwa Koła Iława w każdą środę, zbiórka o 17:00 pod Galerią Jeziorak

Posłuchaj relacji z wydarzenia: Iławska Gwardia Rowerowa przywitała wiosnę w Iławie. Było kręcenie kilometrów, ognisko i sprzątanie
O krok od tragedii. Pod 4-latkiem załamał się lód