szpital iława

i

Autor: arch Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wsparła iławski szpital w walce z koronawirusem

2021-01-13 12:47

Do oddziału covidowego iławskiego szpitala trafiło od WOŚP 15 łóżek szpitalnych, w tym 10 przeznaczonych do intensywnej terapii medycznej oraz 5 wysokiej klasy kardiomonitorów.

Powiatowy Szpital w Iławie w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspierania szpitali walczących z koronawirusem otrzymał od Fundacji sprzęt - pisze dyrekcja placówki. - Pomoc od WOŚP jak zawsze przyszła w chwili kiedy najbardziej jej potrzebowaliśmy. Jest to nowoczesny i bardzo dobrej jakości sprzęt medyczny. Od 29 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera polskie szpitale, w tym także naszą placówkę. Serduszka Fundacji widoczne są w Oddziale Pediatrycznym i Ginekologiczno-Położniczym, teraz również w Oddziale COVID.

Oprócz sprzętu szpital otrzymał również tysiące środków ochrony indywidualnej tj. maski FFP2 i FFP3, maseczki chirurgiczne, rękawice jednorazowe, kombinezony, gogle, przyłbice, które przez wiele miesięcy będą chronić personel i pacjentów przed zakażeniem SARS-CoV-2.

QUIZ. Czy znasz te "kobiece" przedmioty? Do czego to służy?

Pytanie 1 z 9
Na początek coś łatwego. Co to jest?
Co to jest?
KOMODO wysyła w świat anioła. Nowa wersja wielkiego hitu, tylko u nas!