Tomasz Sławiński - iławski ratownik medyczny, przyjął szczepionkę na Covid-19

i

Autor: facebook.com/Tomasz-Sławiński Tomasz Sławiński - iławski ratownik medyczny, przyjął szczepionkę na Covid-19

"Trochę boli mnie ręka" - iławski ratownik po szczepieniu na Covid-19 [AUDIO]

2021-01-05 11:27

Iławski ratownik medyczny i jednocześnie radny Rady Miejskiej Iławy znalazł się w grupie 0, czyli osób uprawnionych do szczepień przeciwko Covid-19 w pierwszej kolejności. W rozmowie z nami opowiada o swoich wrażeniach, posłuchajcie!

Do 14 stycznia 2021 r. szpitale węzłowe zbierają dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w specjalnie przygotowanych placówkach. Za zebranie listy chętnych pracowników odpowiada pracodawca. Dane może przekazać w wygodny i szybki sposób za pośrednictwem specjalnego formularza online.

W Iławie, jak przekazały nam władze szpitala, do programu szczepień zgłosiło się łącznie 831 osób uprawnionych, w tym 315 osób to pracownicy Szpitala i 516 osób z instytucji zewnętrznych.

Szczepionka do Iławy dojechała w poniedziałek 4 stycznia i jak informowały tego dnia władze szpitala

-To ważny dzień dla Powiatowego Szpitala w Iławie. Szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczęte!Dziś o godzinie 7.40 otrzymaliśmy pierwsze 180 dawek szczepionki. Już o 10:30 zaszczepiono pierwszą osobę, którą był Jerzy Kruszewski, Z-ca dyrektora ds. Lecznictwa, Koordynator Oddziału Chirurgicznego Ogólnego. Drugą osobą była Małgorzata Osmańska, specjalista ds. epidemiologii. Dzisiejszego dnia zaszczepionych zostało 66 osób, był to personel zarówno medyczny jak i niemedyczny. Szczepienia przebiegły sprawnie, bez najmniejszych komplikacji. Otrzymane szczepionki musimy wykorzystać do 8 stycznia do godz. do godz. 6:04. Jutro kolejny dzień szczepień.

Ratownik z Iławy opowiada o wrażeniach

Wśród medyków tak zwanej grupy 0 był także iławski ratownik Tomasz Sławiński, który tak pisał w mediach społecznościowych:

- W dniu dzisiejszym przyjąłem pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Jako ratownik medyczny na każdym dyżurze jeżdżę do pacjentów zakażonych koronawirusem. Sam też przechorowałem Covida. Osobiście miałem to szczęście, ze byłem tzw „skąpoobjawowy” i przebieg choroby był łagodny. Inni niestety tego szczęścia nie mają ... Widziałem niejednokrotnie tą chorobę z bliska, rozmawiałem z wieloma ludźmi, którzy chorowali i wyzdrowieli. Wniosek jest jeden: to nie jest zwykła grypa. Mówią to seniorzy, mówią to ludzie w kwiecie wieku, mówią to moje koleżanki i koledzy z pracy, którzy chorowali. Nie ukrywam, ze miałem obawy przed zaszczepieniem się. Po lekturze wielu publikacji oraz po rozmowach z naszymi lekarzami podjąłem świadomą decyzję o zaszczepieniu się. Dziś mamy wszyscy już dość obostrzeń i ograniczeń w sferze życia codziennego. Nie ma jeszcze skutecznych leków. Ale mamy szczepionkę, nad którą pracował cały naukowy świat. Wierzę, że im więcej z nas będzie zaszczepionych, tym szybciej skończy się to „covidowe szaleństwo”. Nie będę nikogo nakłaniał i namawiał do przyjęcia szczepionki, każdy niech podejmie tą decyzję samodzielnie w zgodzie z samym sobą. Podejmując decyzję nie zapominajcie o Waszych rodzicach, dziadkach i babciach. Oni w zetknięciu z Covidem mogą nie mieć tyle szczęścia co np. ja. Na zakończenie: Odczynów poszczepiennych jeszcze nie mam i czuję się jak dotąd świetnie, żyję, nie umarłem. Drugi nos mi nie wyrósł a włosy są na swoim miejscu. Zdrówka życzę

Opowiedział nam też o swoich wrażeniach i o tym czy poleca szczepienia, czy też nie. Posłuchajcie jego rozmowy z reporterem Eski Iława Wieśkiem Raczkowskim:

Posłuchaj Więcej: O szczepieniu na Covid-19 i wrażeniach po przyjęciu szczepionki - Tomasz Sławiński, ratownik medyczny z Iławy

Kto do szczepień po medykach?

15 stycznia ma ruszyć rejestracja do etapu 1 szczepień, między innymi dla seniorów, nauczycieli i służb mundurowych.

W regionie wytypowano następujące punkty:

  • Szpital Powiatowy w Iławie
  • Przychodnia Zdrowie
  • Przychodnia Rodzina
  • Przychodnie w Rudzienicach oraz w Ząbrowie
  • NZOZ Zdrowie w Zalewie
  • Specjalistyczna Praktyka Lekarska przy ul. Gdańskiej w Lubawie
  • Ośrodek Zdrowia przy ul. Rzepnikowskiego w Lubawie
  • Ośrodek Zdrowia Medyk w Suszu
  • Grupa Zdrowie w Suszu
  • Przychodnia w Kisielicach

Listę punktów na terenie całego województwo można sprawdzić TUTAJ

Szczepienia grupy 1 mają się odbywać od 25 stycznia.

Warto dodać, że by szczepienie było skuteczne, trzeba przyjąć jego dwie dawki w odstępie czasu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Kontrowersje wokół szczepień. Artyści poza kolejnością