Kolejna partia komputerów dla iławskich uczniów

i

Autor: UM Iława

Więcej komputerów dla uczniów w ramach programu Zdalna Szkoła+

2020-05-28 10:33

Do Iławy, w krótkim odstępie czasu, dotarła kolejna pomoc skierowana do uczniów, którzy nie mają na czym uczyć się w domach. Pozyskało kolejne środki na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów iławskich szkół podstawowych.

Tym razem młodzież oraz nauczyciele otrzymali do dyspozycji 43 zestawów, w których skład wchodzą:

  • notebooki
  • słuchawki z mikrofonem
  • karty sieciowe.

Wszystko to w ramach krajowego grantu „Zdalna Szkoła+”.

26 maja burmistrz Dawid Kopaczewski wraz z wiceburmistrz Dorotą Kamińską przekazali sprzęt komputerowy o wartości blisko 125 tys. zł dyrektorom iławskich szkół.

Udało nam się pozyskać kolejny grant, który częściowo pokryje braki sprzętowe uniemożliwiające iławskiej młodzieży udział w zdalnym nauczaniu. Cieszy mnie fakt, że cały proces od złożenia wniosku do zakupu sprzętu odbył się błyskawicznie. Wniosek został złożony 19 maja i tego samego dnia znaleźliśmy się na liście jednostek, których aplikacje zostały rozpatrzone pozytywnie. Z kolei sprzęt komputerowy, który w chwili obecnej bardzo szybko znika z rynku ze względu na duży popyt, dotarł do nas już 21 maja - powiedział burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

Kolejna partia komputerów dla iławskich uczniów

i

Autor: UM Iława

Łącznie w ramach dwóch naborów miasto zakupiło 83 notebooki oraz 15 tabletów o wartości prawie 230 tys. zł, które będą wykorzystywane przez uczniów i nauczycieli.

Niezwykłe wynalazki. Czy odkryto lub wynaleziono je w Polsce? [QUIZ]

Pytanie 1 z 16
Wynalazek patyczków do uszu powstał dzięki Żydowi mieszkającemu w Polsce. TAK czy NIE?
Maseczki nieobowiązkowe. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 45