kluczyki auto

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Weekend za nami. Na drogach oraz wodach powiatu iławskiego nie brakowało pijanych

2022-08-22 11:36

Mimo podwyższonych kar za brak uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, przekroczenie dopuszczalnej prędkości i jazdę pod działaniem alkoholu, policjanci nadal zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów.

Pierwszego z kierujących policjanci zatrzymali w piątek (19.08.2022 r.) w Jędrychowie podczas pomiaru prędkości. Okazało się, że 55 – latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.

W sobotę (20.08.2022 r.) również podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. W tym przypadku okazało się, że 56- latek jechał w Szałkowie z prędkością 103 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące a jego konto powiększyło się o 10 pkt. karnych.

Tymczasem podczas kontroli na wodzie policjanci zatrzymali stermotorzystę. Funkcjonariusze ustalili, że 50 – latek na jeziorze Jeziorak pływał motorówką mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W Zalewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Jak się okazało to nie było jedyne przewinienie 46 – latka. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem oraz jeździł nim mając 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący doprowadził do zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, że 63 – latek kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem i doprowadził do zderzenia między pojazdami.

Tymczasem w Kisielicach policjanci zatrzymali kierującego mercedesem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w systemach. Okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania samochodem, samochód nie ma aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem za brak badań technicznych i sporządzili wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Natomiast za kierowanie bez uprawnień 21 – latek będzie tłumaczył się przed sądem. Dodatkowo okazało się, że pasażer jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Iławie.

O kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym policjanci zostali poinformowani przez ratowników medycznych. Jak ustalili, karetkę wieziony był rowerzysta, który znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu wywrócił się na rowerze i doznał urazu głowy. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, dodatkowo od 35 – latka została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie.

W niedzielę (21.08.2022 r.) w Rodzonym policjanci zatrzymali kierującego nissanem. 36 – latek w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące a jego konto powiększyło się o 10 pkt. karnych.

Natomiast w okolicach Szałkowa na jeziorze Jeziorak policjanci zatrzymali nietrzeźwego sternika, który pływał skuterem wodnym. Jak się okazało 48 – latek pływał mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.Kolejny kierowca został zatrzymany w gminie Iława. W trakcie czynności okazało się, że 45 – latek kierował volvo mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Jedzenie na literę I

Pytanie 1 z 11
Popularna kawa zbożowa to:
Parada jednostek pływających na finał "Żagli 2022" w Szczecinie