łódka żeglarze regaty

i

Autor: Pixabay Weekend z białymi żaglami. Regaty w Iławie i Zalewie

Weekend z białymi żaglami. Regaty w Iławie oraz Zalewie

2021-06-04 12:07

W ten weekend zarówno na jeziorze Jeziorak jak i jeziorze Ewingi pojawią się białe żagle w ramach sportowej rywalizacji. Czas na coroczne Regaty Pomarańczowe oraz start cyklu Żeglarski Puchar Jezioraka.

Pierwsza okazja do regat, to 37. Regaty Pomarańczowe im. Mariana Skubija.

O regatach

Pomysłodawca regat to Stanisław Kasprzak, który razem z Marianem Skubijem (ówczesnym dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Iławie) zorganizowali pierwsze regaty w 1984 roku. Pierwsza skrzynka pomarańczy płynęła wówczas ponad miesiąc do Iławy i do dziś jest ona nagrodą główną dla najlepszej drużyny regat.

Zawody przez lata odbywały się w Siemianach i były jednocześnie Mistrzostwami Gr.B. Od dwóch lat wróciły do Iławy. To co charakteryzuje Regaty Pomarańczowe to atrakcyjne nagrody i rodzinna atmosfera. W tym roku akwenem regat będzie "rozlewisko Szałkowskie", do którego bez problemu trenerzy zaholują swoich zawodników, a portem będzie Port Iława, przy ul.Chodkiewicza 5.

Program

Start pierwszych wyścigów w sobotę (5.06) o 11:00, potem w niedzielę (6.06) od 10:00. Organizatorzy planują rozegrać ich siedem.

Zakończenie i dekoracje uczestników, ostatniego dnia o 16:00 w Porcie Śródlądowym.

regaty pomarańczowe iława

i

Autor: mat organizatora

Piątkowy QUIZ "Żagli": co wiesz o polskim żeglarstwie?

Pytanie 1 z 12
Pierwszym Polakiem, który samotnie opłynął świat jachtem żaglowym w jednym rejsie był:

Regaty w Zalewie

Drugie z regat, to III Regaty jachtów turystycznych o Żeglarski Puchar Jeziora Ewingi, które inaugurują cykl regat i walkę o Żeglarski Puchar Jezioraka.

Zawodnicy rywalizować będą w czterech klasach T1, T2, T3 i OPEN/OMEGA.

regaty w zalewie iława

i

Autor: mat organizatora
Beszamel: Jakie przetwory z owoców zrobić w czerwcu