samochód

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Warszawiak z dwoma promilami pod Iławą. Na podwójnym gazie przyjechał na wakacje

2023-07-28 11:10

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek zauważył, że mazdą jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący o wszystkim poinformował policjantów.

Dzięki informacji od świadka policjanci w środę (26.07.2023 r.) kilka minut po godzinie 16:00 zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że do jednego z ośrodków wypoczynkowych na terenie gminy Iława przyjechał nietrzeźwy kierujący.

Funkcjonariusze po uzyskaniu informacji natychmiast pojechali na miejsce. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. W trakcie czynności okazało się, że 44 – latek kierował mazdą mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze to nie było jego jedyne przewinienie.

Mieszkaniec Warszawy miał już dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 44 – latek w najbliższym czasie po raz kolejnym będzie tłumaczył się przed sądem ze swojego zachowania.

Policja przypomina i apeluje

Za samo kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata.

Ponadto taka osoba będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych Tacy kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu bądź zażywanie narkotyków  przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Mellina #30: Daria Zawiałow: to był mój najgorszy koncert. Zjadł mnie stres. Stres mną zawładnął

Wiedźmin 3: Dziki Gon QUIZ — kto to powiedział? Dopasuj cytat do postaci!

Pytanie 1 z 10
Bywam... a może nie bywam? Oto być pytanie!