przymrozki

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

pogoda

Warmińsko-mazurskie: IMGW wydał ostrzeżenie o przymrozkach!

2023-04-26 13:35

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami, które są prognozowane na czwartek w całym woj. warmińsko-mazurskim.

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza od minus dwóch stopni Celsjusza do zera, przy gruncie od minus czterech do minus dwóch stopni Celsjusza" - poinformował IMGW w komunikacie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia takich zjawisk pogodowych określono na 80 proc. Alert obowiązuje w czwartek od godz. 1 do godz. 7 we wszystkich powiatach regionu w warmińsko-mazurskim.

W powiecie iławskim prognozowany jest spadek temperatury powietrza od -2°C do 0°C, przy gruncie od -4°C zarówno w czwartkowy (27.04) jak i piątkowy (28.04) poranek!

mapa przymrozków

i

Autor: IMGW

W nocy (26-27.04) zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na Pomorzu początkowo duże i tam zanikające przelotne opady deszczu.

Temperatura minimalna wyniesie od -2 do 1 stopnia Celsjusza na przeważającym obszarze kraju. Przy gruncie temperatura może wynieść lokalnie od -6 do -3 stopni. Nad samym morzem cieplej od 2 do 4 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem początkowo w porywach do 60 km/h, przeważnie zachodni.

Pogoda na czwartek

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie krupy śnieżnej, głównie na północy kraju.

Wysoko w górach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 8 st. C do 12 st. C, na północy lokalnie chłodniej 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i w centrum kraju porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, przeważnie zachodni.

Bydgoski Festiwal Roślin przyciągnął tłumy

QUIZ Sprawdź, czy pamiętasz najsłynniejsze gry z lat 80. i 90.

Pytanie 1 z 11
Jak nazywa się brat Mario?