Grunwald 2010

i

Autor: archiwum se.pl

W tym roku nie pokonamy Krzyżaków

2021-05-31 13:38

Podjęto oficjalną decyzję o odwołaniu tegorocznych Dni Grunwaldu oraz kolejnej inscenizacji bitwy. Niestety, chodź pandemia jest w odwrocie, nadal komplikuje życie organizatorom imprez.

O odwołaniu jednej z najpopularniejszych letnich atrakcji w regionie poinformowali Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodniczący Zarządu Fundacji Grunwald Henryk Kacprzyk i Dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku Szymon Drej.

Od wielu lat rocznica Bitwy pod Grunwaldem jest świętem, które skupia uwagę miłośników historii z całego świata, a także gromadzi na Warmii i Mazurach dziesiątki tysięcy widzów i uczestników średniowiecznej inscenizacji. Mamy świadomość, jak bardzo po długich miesiącach społecznej izolacji wszyscy wyczekujemy wielkich wydarzeń i powrotu do normalności. Jednak w związku z trudnym do przewidzenia rozwojem sytuacji epidemicznej i uwarunkowań prawnych dotyczących organizacji wydarzeń masowych, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Warmii i Mazur oraz gości odwiedzających nasz region, z przykrością informujemy, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznych Dni Grunwaldu oraz inscenizacji bitwy. Dla uczczenia pamięci o Bitwie pod Grunwaldem, w 611. rocznicę chwały polsko-litewskiego oręża, zostanie zorganizowany, w odpowiednim reżimie sanitarnym, uroczysty apel z udziałem oficjalnych delegacji.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny protestował przed siedzibą PGE

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."