W tłusty czwartek spotkali się w iławskiej komendzie, by oddać krew potrzebującym

i

Autor: KPP Iława W tłusty czwartek spotkali się w iławskiej komendzie, by oddać krew potrzebującym

W tłusty czwartek spotkali się w iławskiej komendzie, by oddać krew potrzebującym

2023-02-17 9:58

Policjanci, pracownicy cywilni z iławskiej komendy a także wiele osób chętnych włączyło się do akcji honorowego krwiodawstwa. Oddana krew, która jest najcenniejszym i niezastąpionym lekiem trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Takie akcje mają na celu popularyzowanie honorowego krwiodawstwa.

Tym razem w tłusty czwartek w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie została przeprowadzona akcja honorowego krwiodawstwa wśród policjantów, pracowników cywilnych a także osób chętnych.

Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Policjanci na co dzień obsługujący zdarzenia, w wyniku których poszkodowani potrzebują do życia ten cenny środek leczniczy, rozumieją potrzebę honorowego krwiodawstwa i dlatego też chętnie włączyli się do akcji.

Krew zebrana  trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie ponieważ przez cały rok jest duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy i niezastąpiony lek. Tym razem zarejestrowało się 35 osób w tym 29 osób oddało krew przekazując w ten sposób ponad 13 litrów tego najcenniejszego leku.

To dzięki wspólnemu zaangażowaniu klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Życia” a także mieszkańców powiatu iławskiego i współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział w Iławie doszło do kolejnej zbiórki tego cennego płynu.

Tańczące z promocjami 16.02.2023

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 80.? QUIZ "Alternatywy 4", Zmiennicy" i inne

Pytanie 1 z 10
Propozycję objęcia jakiego stanowiska otrzymuje Nikodem Dyzma?