czrnogora

i

Autor: arch. organizatora

W Ostródzie dowiesz się jak odwiedzić największy kanion w Europie

2021-10-04 14:33

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ostródzie zaprasza na drugie, środowe spotkanie Klubu Podróżnika „Środki podróży”. Tym razem autorzy bloga Szalone Walizki opowiedzą nam o Czarnogórze - jako małym kraju wielkich możliwości.

Prelekcja dotyczyć będzie tego, jakie są opcje podróży, ubezpieczenia, dlaczego Czarnogóra, która nie jest w UE ma euro. Co zobaczyć w Czarnogórze, kuchnia, koszty oraz Parków Narodowych - Lovćen, Szkoderskie i Durmitor po drodze ze słynnym najgłębszym w Europie kanionem Tara.

Jesteśmy autorami bloga Szalone Walizki o podróżach na własną rękę po 50-ce, o nurkowaniu, pięknych miejscach na świecie, podróżniczych tipach i smakach regionów, które odwiedzamy mówią Dorota i Jarek Kowalscy. - Na blogu znaleźć można nasze poradniki z różnych krajów, w czasie pandemii więcej oczywiście z Polski, opisy krótkich weekendowych wypadów, atrakcji, opisy kuchni, inspiracje podróżnicze, recenzje, posty fotograficzne a także filmy i vlogi.

Dorota w pierwszą samodzielną podróż ruszyła w wieku 14 lat, w czasach komuny, gdy nie było internetów, smartfonów i Google Maps. Mama nie była jej w stanie wytłumaczyć, że to może być nie najlepszy pomysł. W 1991 roku była pilotem wycieczek zagranicznych. Mistrzyni wyszukiwania tanich połączeń, organizacji podróży, najlepszych miejsc, smaków i atrakcji w kraju i na świecie. Od lat zajmuje się też zawodowo kosmetologią i jest właścicielką studia kosmetyczne Hedene w Olsztynie. Jarek – od dwudziestu kilku lat związany z dziennikarstwem, pasjonat fotografii, nurkowania i żeglarstwa. W chwilach wolnych od podróży wspólnie z Dorotą dba o dom. Fotografią hobbystycznie zajmuje się od dzieciństwa a zawodowo od kilkunastu lat co wiązało się z pracą i zainteresowania filmowymi. Kiedyś przez lata pracował w TVP, ukończył podyplomowo produkcję telewizyjną i filmową w PWSTiF im. Leona Schillera w Łodzi. Współpracuje z Regionalnym Funduszem Filmowym w Olsztynie.

Są twórcami, którzy czterokrotnie znaleźli się w Rankingu Najbardziej Wpływowych Blogerów - według Jasona Hunta, za lata 2017 - 2020 - co oznacza TOP 50 wpływowych twórców w Polsce. Finalistami dwóch konkursów Turystyczne Mistrzostwa Blogerów w latach 2018 i 2020, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną.

Zapraszamy na spotkanie do Ostródy 6 października (środa), godz. 17.30, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ostródzie, ul. Sobieskiego 9 (budynek CUP).  

Rolnicy. Podlasie. Szczeniaki Soni trafiły do nowej budy

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz Sailor Moon?

Pytanie 1 z 7
Która z czarodziejek jako ostatnia dołączyła do zespołu?