starsi ludzie

i

Autor: pixabay.com

W obliczu pandemii młodzież chce pomagać starszym osobom

2020-03-13 13:03

Iławska Młodzieżowa Rada Miasta ruszyła z akcją pomocy osobom po 50 roku życia. Według lekarzy to najbardziej narażona grupa na zarażenie i powikłania związane z koronawirusem.

Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta w Iławie udostępnili wzór ogłoszenia ze skierowaną do seniorów propozycją pomocy. Sami już wywiesili je w swojej okolicy i zachęcają swoich rówieśników do naśladowania. Przyświeca im hasło nie bądźmy obojętni i pomóżmy starszym!

Szanowna Młodzieży, pomóżmy osobom starszym. Apeluję do was, abyście pomagali w robieniu np. Zakupów, wyprowadzić psa. Plakat wystarczy wydrukować i powiesić w swojej okolicy.

plakat

i

Autor: MRM Iława

Plakat wystarczy wydrukować i powiesić w swojej okolicy, udostępniając niezbędne dane kontaktowe. Tak, by seniorzy wiedzieli, że w razie potrzeby mogą liczyć na swoich młodszych sąsiadów.

Apel o pomoc osobom starszym nie jest jedynym wystosowanym przez iławską młodzieżówkę. Młodzi radni proszą by w okresie kiedy zamknięte są szkoły nie traktować tego jako ferii i ograniczyć spotkania towarzyskie do minimum.

 

plakat

i

Autor: MRM Iława