Szpital Iława - zakaz

i

Autor: Wiesław Raczkowski

W iławskim szpitalu wszyscy zdrowi. Personel bez koronawirusa

2020-07-02 13:48

W czerwcu przeprowadzone zostały testy na obecność COVID-19 wśród personelu medycznego iławskiej placówki medycznej. Poznaliśmy już wyniki i maay dobre wieści.

Najwięcej testów wykonano wśród personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Zespołów Ratownictwa Medycznego i Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. To do tych miejsc w pierwszej kolejności trafiają pacjenci, także Ci którzy nie mają jeszcze objawów choroby. Wszystkie wyniki badań były ujemne.

Mimo to, pracownicy szpitala apelują:

W dalszym ciągu obowiązują nakazy zachowania dystansu społecznego. Maseczki są konieczne: nie tylko w sklepach, kościołach czy komunikacji miejskiej, ale również w budynkach naszego Szpitala. Wtedy kiedy pacjent przychodzi na badania do laboratorium diagnostycznego, czeka w poczekalni do poradni specjalistycznej czy też wchodzi do gabinetu lekarskiego, przychodzi do pracowni np. RTG czy tomografii komputerowej powinien mieć bezwzględnie założoną maseczkę.

Pracownicy iławskiej placówki włączyli się także do akcji „Nie okłamuj medyka”. To apel o szczerość, o podawanie dokładnych informacji czy to dyspozytorom medycznym, ratownikom medycznym, czy lekarzom lub personelowi, który przeprowadza ankiety kwalifikacji wstępnej np. do zabiegu. Chodzi o to by nie zatajać żadnych faktów np. kontaktu z osobą zakażoną czy przebywania w kwarantannie, ponieważ może to mieć negatywne konsekwencje nie tylko dla personelu medycznego ale także dla innych pacjentów.

Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]

Pytanie 1 z 18
Według jednej z legend kot ocalił Mahometa przed:
Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]
Jak segregować odpady niebezpieczne?