Kalendarz szczepień przeciw COVID-19. Od dziś startują zapisy dla 59-latków

i

Autor: Getty Images

W Iławie liczba szczepień ma wzrosnąć minimum dziesięciokrotnie

2021-04-12 18:11

Władze Iławy stają się jak najszybciej zaszczepić mieszkańców przeciw Covid 19. Jest także szansa, że w mieście powstanie masowy punkt szczepień. To jednak nie jedyna inicjatywa władz miasta.

Liczba osób zaszczepiona w powiecie iławskim nie jest niestety zbyt duża. W województwie powiat jest wręcz na szarym końcu jeśli chodzi o statystyki szczepień. - Przedstawiliśmy już wojewodzie projekty utworzenia masowego punkt szczepień - mówi Dorota Kamińska, z-ca burmistrza Iławy. - Miejsca gdzie mógłby powstać do hala-widowiskowo-sportowa czy Centrum Aktywności Lokalnej. Jesteśmy gotowi do uruchomienia ich w każdej chwili. Czekamy na decyzję władz województwa.

To jednak nie jedyne działania jakie podjęły iławskie władze. Wspólnie z firmą Kemed wystąpiono o zwiększenie ilości dostarczanych do Iławy szczepionek. Ma to być nie 60 tygodniowo, ale 600. Dobre wiadomości docierają też z przychodni Rodzinna, tam także ma zwiększyć się ilość szczepionych. Jest więc szansa że już wkrótce szczepienia w Iławie znacznie przyśpieszą, nie trzeba będzie też jeździć do innych miejscowości by przyjąć szczepionkę. 

Wizyta Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w punkcie szczepień przeciw COVID-19

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już przy 7/10 jesteś prawdziwym "KOTEM"

Pytanie 1 z 10
W powieści Philipa K. Dicka mieliśmy do czynienia ze stygmatami Palmera Eldritcha. Iloma?