kobieta pomoc ochrona

i

Autor: Josh Willink - Pexels W 2021 będą pomagać kobietom! Rób zakupy w iławskiej drogerii i dołącz do akcji

W 2021 będą pomagać kobietom! Rób zakupy w iławskiej drogerii i dołącz do akcji

2021-01-20 6:00

To już V edycja sztandarowej akcji Rossmann Pomagamy Jak Umiemy. Właśnie ogłosili, że w 2021 roku będą pomagać kobietom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Będzie to pomoc także od kobiet, bo to one są głównie klientkami Rossmann – dla kobiet. Dołączcie do akcji i pobijmy wspólnie rekord – 5 mln w ubiegłym roku! przeczytajcie jak się dołączyć!

Nasza akcja jest prosta: klienci zbierają „pomocowe” punkty skanując kartę Klubu Rossmann podczas swoich, nawet najdrobniejszych, zakupów. Im częściej to zrobią, tym więcej punktów zgromadzą. Ten mały gest naprawdę pomaga! - mówi Jakub Jankowski z Biura Prawno-Organizacyjnego i Działu Rzecznika Prasowego Rossmann.

Uskładaną przez siebie liczbę punktów na bieżąco można sprawdzać w aplikacji Rossmann PL, klikając w zakładkę „Profil”.

Pod koniec roku firma Rossmann zamieni te punkty na złote, a następnie pomoc o takiej wartości (finansowa i/lub rzeczowa w postaci dostępnych w naszych drogeriach produktów) powędruje do placówek, które zamierzamy w tym roku obdarować. 

Do kogo powędruje pomoc?

Oczywiście, jak sama nazwa akcji mówi - pomagacie kobietom, w tym:

  • nastoletnim matkom
  • kobietom dotkniętym przemocą domową
  • matkom wychowującym niepełnosprawne dzieci
  • samotnym matkom
  • dziewczętom z domów dziecka, które opuszczają placówki i wkraczają w dorosłość
  • dziewczętom i kobietom dotkniętym ubóstwem menstruacyjnym, których nie stać na środki higieniczne

Wybrano organizacje

Do 15 stycznia trwał nabór organizacji do których trafi wspólna – klientów i Rossmann - pomoc. Jak co roku, typowali je pracownicy naszych drogerii.

Już wiadomo, że będą to fundacje, które na co dzień zajmują się kobietami w trudnej sytuacji życiowej m.in:

  • Niebieska Linia Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego prowadzącą poradnię telefoniczną dla osób, które doświadczyły lub dalej doświadczają przemocy domowej
  • Fundacja Ktoś oraz Fundacja Między Niebem a Ziemią, obie organizują m.in. „pomoc wytchnieniową” dla opiekunów osób niepełnosprawnych (gdy opiekun medyczny czuwa przy takiej osobie, rodzina może załatwić niezbędne sprawy czy po prostu odpocząć psychicznie).

W tym roku, po raz pierwszy Rossmann przekaże w ramach akcji wsparcie finansowe - na konkretne projekty wybranych instytucji, oraz, tradycyjnie, pomoc w postaci wybranych przez same organizacje charytatywne produktów z asortymentu Rossmann np. środków czystości, podpasek czy pieluch. Każdej z zakwalifikowanych do „Pomagamy…” organizacji gwarantują pomoc w wysokości co najmniej 5 tys. zł (lub odpowiednik tej sumy w produktach).

Zbierzmy wspólnie jak najwięcej i pobijmy 5.000.000 zł, które udało się przekazać w 2020 r. Wasze punkty są bezcenne, każdy ma ogromną moc pomagania…kobietom!

rossmann pomaga kobietom 2021

i

Autor: Rossmann
Sonda
W której roli Selena sprawdza się najlepiej?
FENOMEN MORSOWANIA – SKĄD SIĘ WZIĄŁ?